Gwarancja najniższej ceny 🧡 Uzyskaj min. 10% rabatu na dom jednorodzinny do 22.05

Projekty domów jednorodzinnych z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym to domy praktyczne i tanie w budowie.

Dach dwuspadowy to dwie połacie (prostokąty) połączone w kalenicy. W projektach domów jednorodzinnych dach dwuspadowy może występować w kilku odsłonach: dachu symetrycznego lub dachu dwuspadowego niesymetrycznego (gdzie jedna połać dachu ma przewidzianą lukarnę lub z jedna połać dachu jest nieco dłuższa- stanowi np. zadaszenie tarasu).

Projekt domu tani w budowie i energooszczędny to dla wielu z nasz wymarzony projekt domu. Domy z dachem dwuspadowym niezależnie od tego, czy rozpatrujemy projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym, czy projekty piętrowe, mają zawsze konkretną, prostą konstrukcję i przejrzysty układ funkcjonalny.

Zalety budowy domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym:

  • Projekt domu z dachem dwuspadowym to podstawa do generowania oszczędności w kosztach zakupu materiału pokrycia dachowego i robocizny na etapie budowy domu.
  • Projekt domu o prostym obrysie budynku opartym zwykle na planie prostokąta i z dachem dwuspadowym, jest również prosty w budowie, co pozwala nam często na wykonanie wielu prac budowlanych systemem gospodarczym.
  • Dach dwuspadowy jest najczęściej stosowanym dachem w naszym krajobrazie, dlatego też zapisy w planach miejscowych zwykle narzucają bryłę dachu dwuspadową w warunkach zagospodarowania terenu.
  • Projekty domów z poddaszem użytkowym i z dachem dwuspadowym to domy wygodne w użytkowaniu drugiej kondygnacji. Ściany szczytowe w domu z dachem dwuspadowym pozbawione są skosów, dzięki temu mamy większą możliwość komfortowego zagospodarowania konkretnych pomieszczeń.
  • Dach dwuspadowy to dach energooszczędny, ponieważ im mniejsza powierzchnia dachu, tym mniejsze starty ciepła budynku. Im mniej połaci dachu, załamań, koszy, tym mniej mostków termicznych, przez które ucieka ciepło z domu. Dobre docieplenie dachu warstwą izolacyjną o grubości 30cm, spowoduje zmniejszenie strat ciepła do 35 %.
  • Estetyka domu z dachem dwuspadowym to również istotny czynnik przy wyborze domu. Projekty z dachem dwuspadowym to projekty ponadczasowe i eleganckie. Wybór projektów z dachem dwuspadowym jest ogromny.

Projekty małych domów do 120m2 z dachem dwuspadowym

Projekty małych domów jednorodzinnych z dachem dwuspadowym cieszą się ogromną sympatią i popularnością, przede wszystkim ze względu na zwartą, kompaktową bryłę domu i małą powierzchnie fundamentu. Kiedy planujemy budowę małego, taniego domu na małej działce, najczęściej szukamy projektów domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym , ponieważ kształt dachu rzutuje na ilość przestrzeni, którą planujemy zagospodarować i oczywiście jej funkcjonalność.

Optymalne zagospodarowanie poddasza i wygoda jego użytkowania w przypadku domów małych ma ogromne znaczenie. Warto dlatego mocno przeanalizować projekty z dachem dwuspadowym i mieć na uwadze, że przy najprostszym w konstrukcji dachu dwuspadowym, przestrzenie pod skosami biegną jedynie wzdłuż dwóch przeciwległych boków budynku - co stanowi najbardziej ekonomiczne rozwiązanie pod względem ilości miejsca do swobodnego i przyjemnego aranżowania przestrzeni na poddaszu.

Estetyka projektów domów jednorodzinnych z dachem dwuspadowym

Dachy dwuspadowe w projektach domów jednorodzinnych nie oznaczają, wbrew pozorom i wielu opiniom, nieatrakcyjnej i pospolitej bryły architektonicznej. Zauważmy, że domy z dachem dwuspadowym stanowią ponadczasowy element krajobrazu, nawiązują do tradycyjnej i solidnej zabudowy, co więcej - domy z dachem dwuspadowym cechuje elegancka forma architektoniczna.

Czy warto wybrać projekt domu z dachem dwuspadowym?

  • Tak, ze względu na niskie koszty wykonania. Budowa domu z dachem dwuspadowym wymaga znacznie niższych nakładów finansowych, co umożliwia nam zakup materiałów najwyższej jakości. Prostota dachu dwuspadowego sprawia, że jego wykonanie jest proste, co powoduje wyeliminowanie błędów wykonawczych.
  • Tak, ze względu na ograniczenie strat ciepła budynku. Dodatkowo, myśląc energooszczędnie i montując na dachu dwuspadowym kolektory słoneczne, możemy w okresie letnim zmniejszyć zużycie energii oraz wspomóc centralne ogrzewanie.
  • Tak, ze względu na możliwość wykorzystania strychu w przypadku projektów domów parterowych oraz wygodna użytkowania i zagospodarowania przestrzeni w projektach domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym.
  • Tak, ze względu na klimat umiarkowany i względy bezpieczeństwa. Prostota dachu dwuspadowego zapewnia łatwe odprowadzenie wody i zsuwanie śniegu z połaci. W dachu dwuspadowym raczej nie występują załamania połaci, kosze - gdzie może gromadzić się i zalegać śnieg , zeschłe liście - później trudne do usunięcia. Pozwala to wyeliminować ryzyko przeciekania w miejscu źle uszczelnionych załamań. Musimy pamiętać, że newralgicznymi miejscami są okolice okien dachowych czy też okolice komina - warto tutaj dopilnować, by te miejsca były niezwykle precyzyjnie wykończone.

Wybór odpowiedniego projektu domu to niezwykle istotna kwestia. Pamiętajmy, że projekt musi pasować do wymiarów działki, wytycznych określonych przez urząd konkretnej gminy oraz spełniać wymagania przyszłego Użytkownika domu. Warto skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy, skonsultować z nami swoje wątpliwości, kontaktując się z naszymi architektami telefonicznie, mejlowo lub korzystając z formularza znajdującego się na tej stronie.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663