Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!!
Zobacz czym różni się projekt domku letniskowego od domu całorocznego?
INDIANA - dom letniskowy
Indiana będzie wyborem dla wszystkich ceniących praktyczne rozwiązania, wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Domek świetnie nadaje się do wybudowania na łonie przyrody, z dala od zgiełku miasta, co zresztą znakomicie widać na wizualizacji. Od frontu budynku znajduje się wiata połączona dwuspadowym dachem z domem, po jej prawej stronie usytuowany jest zadaszony drewniany ganek, będący przedłużeniem dachu budynku. Przez ganek wchodzi się do domu. Na północnej ścianie Indiany znajdziemy taras, świetnie sprawdzający się w czasie pięknej pogody jako miejsce odpoczynku w gronie bliskich. Bryła budynku urzeka prostotą, wyważeniem proporcji, objawiającym się m.in. w braku zbędnych elementów. Na załączonej wizualizacji świetnie widać, jak z gustem i harmonijnie dobrano kolor ścian, dachówki,cokoliku oraz elementów drewnianych. Piękne elewacje są jedynie zapowiedzią przytulnych oraz komfortowych wnętrz. Weranda wiedzie do wiatrołapu, z którego przechodzi się do komunikacji. Po lewej stronie znajduje się łazienka, natomiast po prawej stronie przedpokoju jest dość obszerna sypialnia. Za nią znajduje się jeszcze jeden pokój sypialny, np. dla dziecka, lub gości. Od komunikacji na wprost usytuowany jest pokój dzienny z aneksem kuchennym, w którym znajduje się kominek. Jest to miejsce, które z pewnością w zimowe wieczory będzie skupiać życie wypoczywających w domu ludzi.
Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny. Technologia szkieletu drewnianego : - ściany zewnętrzne : słupki 4x15 rozstawione max. co 40cm obite zewnątrz płytą OSB 3 1,2cm , a wewnątrz płytą GK 1,25cm , przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 15cm. dwóch stron płytą GK 1,25cm przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 7cm - konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny