PRZEZNACZENIE I PROGRAM UŻYTKOWY: Wiata garażowa, parterowa, niepodpiwniczona.
PRZYZIEMIE: dwa stanowiska postojowe.
FORMA ARCHITEKTONICZNA: Budynek o zwartej bryle, parterowy. Budynek przekryty jest dachem dwuspadowym. Maksymalna wysokość budynku wynosi 5,15m. Nowoprojektowany budynek swoją formą nawiązywać winien do zabudowy występującej w sąsiedztwie planowanej inwestycji.
KONSTRUKCJA: Główne rozwiązania konstrukcyjno - materiałowe: Projektowany budynek zaprojektowano w technologii murowanej. Główną konstrukcję nośną stanowić będą: stopy i słupy żelbetowe, dach dwuspadowy oparty na więźbie o konstrukcji drewnianej krokwiowo-jętkowej z grzędą i krokwiowo-jętkowej, wsparty na słupach drewnianych.
FUNDAMENTY: Stopy fundamentowe o wymiarach 90x90cm wykonać z betonu C20/25 (B25) i posadowić na 2 warstwach papy na sucho, ułożonych na podkładzie z chudego betonu gr. 10cm. Wszystkie elementy należy zazbroić prętami zgodnie z rys. K/2 oraz zaizolować przeciwwilgociowo poprzez dwukrotne naniesienie powłoki bitumicznej. Do obliczeń zostały przyjęte proste warunki gruntowe o normatywnym oporze obliczeniowym podłoża równym 150kPa. Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zdjąć warstwę humusu w obrębie fundamentów. Po wykonaniu wykopów do poziomu posadowienia fundamentów kierownik budowy powinien sprawdzić, czy rodzaj i stan gruntu odpowiada założeniom przyjętym w projekcie. Elementy stykające się z gruntem należy zabezpieczyć wykonując hydroizolację. Typ i sposób izolacji dobrać po wcześniejszym sprawdzeniu warunków wodno-gruntowych w miejscu planowanej inwestycji. Po wykonaniu prac fundamentowych wykop zasypywać piaskiem grubym lub żwirem warstwami o gr. 25-30cm i ubijać mechaniczniedo wartości IL=0,60 np: za pomocą zagęszczarek wibracyjnych. Głębokość posadowienia i zbrojenie fundamentu należy każdorazowo adaptować do warunków lokalnych występujących w miejscu planowanej inwestycji. Na terenach objętych szkodami górniczymi należy sporządzić odrębny projekt.