Inspiracje

Kiedy zamówić projekt domu?

projekt domu tk21

Choć projekt domu oznacza wydatek, to w perspektywie zaoszczędzić na naprawach, remontach, a przede wszystkim jest praktycznie gwarancją, że będziemy mieszkać w domu, w jakim zawsze chcieliśmy spędzić swoje życie.

Czytaj więcej: Kiedy zamówić projekt domu?

-----------------------------------------------------------

Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

Horyzont-FC82-wiz3

Posiadanie domu jest wielkim marzeniem większości osób, przy czym niektórzy mogą to marzenie naprawdę spełnić. Można zakupić obiekt z rynku wtórnego, albo też zamówić indywidualny projekt, dzięki któremu budynek spełni wszystkie oczekiwania zamawiających.

Czytaj więcej: Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

-----------------------------------------------------------

Dom z garażem, czy osobny garaż?

mgprojekt-FE38-wiz1

Dom powinien być funkcjonalny, wygodny, piękny i wytrzymały. Budynek ten musi służyć przez długie lata i jakkolwiek sporo rzeczy można zmienić w jego wnętrzu, tak wygląd podstawowej bryły jest niezwykle istotny, bo bardzo trwały. Zresztą, podobnie jak cały projekt, który później trudno będzie przebudować – będzie to wymagało sporej ilości czasu i mnóstwa pieniędzy.

Czytaj więcej: Dom z garażem, czy osobny garaż?

-----------------------------------------------------------

Eko pomysły do Twojego domu!

Woman having a good morning in the bedroom

Moda na bycie „eko” to trend, który przybiera na sile. Segregujemy śmieci, korzystamy z toreb wielokrotnego użytku. Holistyczne podejście do tematu wiąże się jednak nie tylko ze zmianą stylu życia. Troskę o otoczenie można zacząć już na etapie tworzenia własnego azylu a perspektywa niższych rachunków przy jednoczesnej ochronie środowiska brzmi atrakcyjnie? Z pewnością! Jak więc zbudować ekologiczny dom? Pierwszym krokiem jest dobry projekt domu!

Czytaj więcej: Projekt domu a eko pomysły!

-----------------------------------------------------------

Projekty domów dla singli

milutkiCzasy się zmieniają i model rodziny z dwójką dzieci coraz bardziej znika, a zastępuję go pojedyncza rodzina z jednym dzieckiem czy wręcz model życia samotnie. Zmianę tych preferencji odkryły i zdiagnozowały bardzo szybko biura projektowe i tak zaczęły powstawać projekty domów dla małych rodzin.

Czytaj więcej: Projekty domów dla singli

---------------------------------------------

Dom parterowy czy dom z poddaszem?

 

mgprojekt-AH86-wiz1

Wybór projektu przyszłego domu to z pewnością jedna z najbardziej emocjonujących decyzji w życiu. Już za moment będziemy krok bliżej do wymarzonego domu – zanim on jednak powstanie, trzeba zastanowić się, jaki projekt będzie najbardziej odpowiadać potrzebom całej rodziny. Kluczowa kwestią jest tu wybór pomiędzy domem parterowym a domem z poddaszem.

Czytaj więcej: Dom parterowy czy z poddaszem?

---------------------------------------------

Projekt domu z garażem jednostanowiskowym, czy podwójnym?

Projekt domu z garażem

Podejmując decyzję o budowie domu, warto już na etapie projektu pomyśleć o garażu dla aut. Gotowe projekty domów często posiadają w planie garaż, przeważnie umieszczony w bryle budynku – jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia dostęp do samochodu bezpośrednio z domu. Alternatywą może być garaż wolnostojący, który ma tę zaletę, że można go umieścić w dowolnym miejscu na działce. Najważniejszą kwestią jednak jest wybór pomiędzy garażem jednostanowiskowym a podwójnym.

Czytaj więcej: Projekt domu z garażem jednostanowiskowym, czy podwójnym?

---------------------------------------------

Etapy budowy domu

Zdjęcie0186

Budowa wymarzonego domu to rewolucja. Wiąże się z nią wiele pracy, ale i oczekiwań – to w końcu tu, już niedługo, powstanie miejsce do zamieszkania dla rodziny. Zanim to jednak nastąpi, trzeba przejść przez kilka etapów budowy domu. Jak to wygląda i co po kolei dzieje się na budowie?

Czytaj więcej: Etapy budowy domu.

---------------------------------------------

Projekt domu – najważniejszy element przy budowie domu.

architekt

Budowa domu to czasochłonne i pracochłonne zadanie. Znacząco różni się od wyboru
lokum w budynku mieszkalnym. Wybieram Projekt dysponuje ponad 17 000 gotowych projektów domów, a także 3 000 projektów sprofilowanych. Duża liczba projektów jest odpowiedzią na różnorodne potrzeby i wymagania klientów. Mamy świadomość, że każda rodzina planująca budowę domu ma inną, niepowtarzalną wizję. Staramy się sprostać wszystkim, nawet najmniej popularnym oczekiwaniom.. (czytaj więcej)

Czytaj więcej: projekt domu - najważniejszy element przy budowie domu

---------------------------------------------

Jak duży dom wybudować?

dompaja555555

Co prawda na pytanie, jak duży dom wybudować każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, ale można znaleźć kilka czynników, które wpłyną na to, jaki dom i który projekt wybierzemy. Warto przede wszystkim, zwłaszcza jeśli to nasz pierwszy dom (czytaj dalej)

Czytaj więcej: Jak duży dom wybudować? 

--------------------------------------------

Projekty domów tanich w budowie

eco22

Projekt domu jest niezwykle ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem przy budowie domu, bo to on w dużej mierze odpowiada za całościowy koszt, jaki poniosą zleceniodawcy. Tani projekt nie jest równoznaczny nie tylko z jakością, ale i też z całościową ceną realizacji. Warto więc dobrze przemyśleć wybór projektu.

Czytaj więcej: projekty domów i budowa ekonomiczna

--------------------------------------------

Urządź dom w stylu nowoczesnym.

z238

Urządzanie nowoczesnego domu jednorodzinnego musi brać przede wszystkim pod uwagę komfort użytkowania domu. Porównują najnowsze projekty, można pokusić się o wymienienie cech wspólnych domów, które możemy uznać za nowoczesne. W nowoczesnych domach możemy też spotkać dużo racjonalniejsze z punktu widzenia ekonomii, rozwiązania, które pozwalają na racjonalne wykorzystanie zasobów i energii.... (więcej)

Czytaj więcej: urządzenie projekt domu w stylu nowoczesnym

----------------------------

Zaprojektuj otoczenie domu

astrid

Projekt domu z ogrodem to zadanie dla architekta, ale my sami nawet jako laicy powinniśmy wiedzieć, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim warto pamiętać, że przydomowa przestrzeń to nie tylko sam dom i ogród... (więcej)

Czytaj więcej: zaprojektuj otoczenie domu 

-----------------------------------------------

Dom jednorodzinny na uboczu, czy mieszkanie w centrum?

temida

Mieszkać w centrum i wszędzie mieć blisko, czy raczej wybrać dom jednorodzinny na uboczu i móc cieszyć się świętym spokojem? Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im bliżej... (więcej)

Czytaj więcej: dom jednorodzinny na uboczu czy mieszkanie?

--------------------------------------------------

Czym się kierować przy wyborze projektu domu?

budowadomu

Niemalże każda osoba myśląca o wybudowaniu dla siebie czterech kątów ma po prostu klęskę urodzaju, kiedy szuka dla siebie inspiracji bądź gotowego projektu, zasadnym stało się pytanie, jak właściwie zabrać się do poszukiwania odpowiedniego projektu domu. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie skomplikowane. Sprawdź jak wybrać projekt domu? (więcej)

Czytaj więcej: czym się kierować przy wyborze projektu domu?

-----------------------------------------------

Projekty domów z kosztorysem – ile kosztuje budowa domu?

Od czego zależy koszt budowy domu?

dompasja55

Nie da się dokładnie wyliczyć kosztów budowy domu, bez zapoznania się ze specyfiką danego przypadku. Cena uzależniona jest od wielu różnych czynników.. (więcej)

Czytaj więcej: Projekty domów z kosztorysem 

---------------------------------------

Gotowe projekty domów online

projektydomow

Potrzebujesz domu jednorodzinnego? A może bardziej interesuje Cię dom bliźniaczy, który postawisz dla siebie i swojego brata/siostry? Może chodzi o domek letniskowy, w jakimś pięknym miejscu, gdzie będziesz z rodziną wyjeżdżał/wyjeżdżała na wakacje? Można w tej chwili dowolnie przebierać i wybierać wśród przeróżnych ofert i możliwości.

Wszyscy marzymy o posiadaniu własnego domu – jednak w marzeniach każdej osoby ów dom nieco inaczej wygląda. Mamy przecież różne gusty, więc jednemu podoba się co innego, niż drugiemu. Właśnie dlatego przygotowywanie projektu domu rodzinnego jest zawsze kwestią indywidualną. (czytaj: więcej)

Czytaj więcej: gotowe projekty domów online