🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Z czego wybudować ściany?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
18.01.2012

Z czego wybudować ściany â?? podobno wszyscy przechodzą przez ten etap. Doświadczeni inwestorzy oceniali jednak z perspektywy czasu, że to jeden z mniej istotnych wyborów w czasie budowy, a ewentualne różnice w kosztach tracą znaczenie w całokształcie wydatków.
Napisze pokrótce jakie pomysły przychodziły nam do głowy w różnym czasie, niektóre mogą zaskoczyć!
strawbale â?? czyli domy z gliny i słomy, przeważnie budowane na szkielecie drewnianym, którego wypełnienie stanowią kostki słomy, a całość otynkowana jest gliną. Może to brzmi trochę egzotycznie, w Polsce jest raptem około 25 takich obiektów. Ale warto pomyśleć. Poniżej prezentacja:

Technologia nie przeszła głównie ze względu na małe doświadczenie trudno dostępnych ekip, niepewność małżonki i doświadczenia niejakiego Miramare. Kto chce to znajdzie.
domy drewniane â?? czyli domy z bali albo domy szkieletowe â?? a jeśli szkieletowe to jako szeroki szkielet z drabinek, np. typu larsen truss.
larsen truss
Wypełnienie izolacją celulozową, w Polsce najpopularniejszy jest ekofiber. Ewentualnie do konstrukcji belki dwuteowe, np. w systemie Kronopol, albo Steico. Nie przeszło ze względu na koszty projektu indywidualnego, które nas trochę zniechęciły (około 18-20 tysięcy złotych).
Później był pomysł tradycyjnego domu szkieletowego z projektu gotowego, ale zniechęcił mnie mieszkaniec takiego domu. Co poradzićâ?Ś
silikaty â?? zdrowe, ciężkie, naturalne, zimne, taki sztuczny piaskowiec. Nie przeszło, nie pamiętam dlaczego. W Polsce najczęściej mówi się w tym kontekście o produkcie Silka firmy Xella.
beton komórkowy â?? to chyba wygrało. Przeważa szybkość wykonania, lekkość materiału, dobra izolacja termiczna, duża naturalność, ciepły dotyk i słynne, chociaż poddawane w wątpliwość â??oddychanie ścianâ??, czyli możliwość buforowania i odprowadzania wilgoci. Nie będzie to jednak ściana jednowarstwowa. Nie będzie to też pewnie popularny Ytong z firmy Xella. Prawdopodobnie wybór padnie na beton komórkowy Solbet.
ceramika â?? cegły, pustaki itd. â?? nigdy nie lubiłem, co poradzić. Max, Porotherm itd. nie wchodzą w grę.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663