🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Jaki program do projektowania domu?

Blog dom tani w budowie

data publikacji
29.07.2021


Profesjonalnie zaprojektowany dom nie musi być wyłącznie domeną architektów, czy też projektantów wnętrz. Dzięki odpowiednim programom, które służą do tworzenia domów można nie tylko zaprojektować dom samodzielnie, ale także sporo zaoszczędzić.


Duże grono osób woli samodzielnie wybierać nie tylko kolor ścian, rodzaj lamp, czy też meble, ale także decydować o rozstawieniu ścian, czy też okien. Warto dodać, iż wiele programów służących do projektowania domów można znaleźć w sieci i pobrać zupełnie bezpłatnie, dzięki czemu są one łatwo dostępne i powszechne. 

 

Jaki program wybrać do projektowania domu?

 

Warto wymienić kilka programów, które są stosowane i doceniane przez wiele osób. Jednym z nich jest Autodesk HomeStyler, który działa z poziomu przeglądarki. Jest on przydatny nie tylko do projektowania samego budynku, ale także całej posesji - w programie można zaprojektować także chodnik przed domem, czy też rozmieszczenie kwiatów.


Program pozwala na korzystanie z widoku w rzucie 3D lub 2D oraz posiada całą bazę elementów nieodłącznych w całym procesie projektowym. W trakcie korzystania z programu można sprawdzać różnego rodzaju elementy umeblowania, sprzęty AGD, czy też RTV, a także armaturę do łazienki i ubikacji. 

 

Odręczne rysowanie

 

Innym programem, o którym warto wspomnieć jest Sketchup Make, który wyróżnia się wieloma przydatnymi funkcjami, w tym możliwością odręcznego rysowania. To jednak nie wszystko. Program, o którym mowa jest wyjątkowo prosty oraz intuicyjny, a jednocześnie daje ogromne możliwości w kwestii budowania wszystkiego od podstaw.


Z tego też powodu Sketchup Make jest wykorzystywany nie tylko przez osoby, które chcą stworzyć wizualizację domu samodzielnie, ale także w pracowniach projektowych przez profesjonalistów. Należy wiedzieć, iż program oferuje wiele przydatnych narzędzi, w tym elementy takie jak łuki, linie, czy też różnego rodzaju figury.


Co więcej, Sketchup Make zawiera także budzącą podziw bibliotekę gotowych modeli, w tym różnego rodzaju umywalek, sedesów, kuchenek, lodówek, czy też innych sprzętów. Do programu można również doinstalować wiele ciekawych pluginów, co jeszcze bardziej rozszerzy możliwości oprogramowania.

 

Projektowanie 3D

 

Kolejnym narzędziem, o którym warto wspomnieć jest Blender, czyli bezpłatne, ale imponujące narzędzie do budowania obiektów w 3D. Program ten jest wykorzystywany nie tylko przez osoby projektujące budynki, ale także przez osoby zajmujące się tworzeniem gier lub animacji. Program ma jednak kilka minusów, w tym niestandardowy interfejs użytkownika, do którego niektórzy nigdy się nie przyzwyczają. 

 

Dokładne definiowanie wymiarów

 

Innym programem wartym uwagi jest program służący do planowania wnętrz, czyli Sweet Home 3D. Oprogramowanie to daje możliwość aranżowania wielu pomieszczeń w tym samym czasie.


Co więcej, dzięki opisywanemu programowi można z łatwością zdefiniować wymiary, czy też umiejscowienie wybranych obiektów. To jednak nie wszystko. Producent programu umożliwia użytkownikom pobranie specjalnych dodatków, a także oglądanie poradników wideo, dzięki czemu można nie tylko rozszerzać możliwości programu, ale także dużo się na nim nauczyć. Program posiada jeden minus w postaci tego, że aby z niego korzystać należy posiadać zainstalowane w systemie środowisko uruchomieniowe JRE.

 

Fotorealistyczne wizualizacje

 

Kolejnym profesjonalnym programem, który pozwala na tworzenie projektów wnętrz w 3D jest Pcon.planner, który to umożliwia renderowanie fotorealistycznych wizualizacji. Dzięki temu oprogramowanie jest idealnym wyborem w przypadku osób, które chcą zobaczyć dokładnie, jak będzie wyglądał ich dom z zewnątrz i w środku jeszcze zanim zdecydują o wcielanie danego planu w życie. Warto wiedzieć, iż opisywany program jest stosowany również w profesjonalnych biurach projektowych.


W czasie pracy w programie Pcon.planner można stosować wiele gotowych modeli dostępnych w bibliotece oprogramowania, a także pobierać nowe z katalogów producentów mebli, czy też wyposażenia.


Jedynym minusem programu jest to, że jego użytkowanie może być problemem, szczególnie dla osób początkujących, ponieważ zarówno cały program, jak i jego interfejs jest skomplikowany w obsłudze i aby znaleźć to, czego się szuka warto jeszcze przed rozpoczęciem pracy obejrzeć kilka filmów instruktażowych, które z pewnością usprawnią dalsze działania.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663