🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Gotowe projekty domów nowoczesnych

Blog dom tani w budowie

data publikacji
15.02.2020W ofercie biura projektowego „Wybieram Projekt” wyjątkowe miejsce zajmują projekty nowoczesnych domów wykonane z drewna, cegły a także z takich materiałów jak: bloki piankowe czy beton komórkowy. Projektanci skupiają się głównie na cechach funkcjonalnych, jednak każdy z domów wyróżnia się interesującym designem. Każdy, kto zdecydował się postawić dom dla swojej rodziny, stara się, aby był on komfortowy i piękny, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. 


Nowoczesne style architektoniczne w projektach domów


Klasyczne domy oraz w nowoczesnym stylu, przedstawione na zdjęciach w katalogu, zostały zbudowane według projektów, które można nabyć w biurze projektowym. Charakteryzują się następującymi ogólnymi cechami:


  • Prosty układ, wyraźne geometryczne kształty. Zazwyczaj jest to kwadrat (np. projekt Kwadrat (IL86) lub prostokąt w planie (np. projektuA39 (IU56). Niektóre projekty mogą zawierać wiatę garażową, która przylega do ściany.

  • Domy z dachem jednospadowym (np. BW 30 wariant 2 (IQ32), dwuspadowy (Alion 2M z wykuszem IT81) lub wielospadowym (Homekoncept-26 (DP98) o niewielkim kącie nachylenia do 35⁰, pokryte dachówką ceramiczną o subtelnych barwach. Częściej jest to poddasze do zagospodarowania, ale budowane są także dwa piętra ze strychem. Dostępne są również projekty domów nowoczesnych o płaskim dachu (np. projekt KA29 IM73) i Malta II JC47).

  • Duże przeszklone obszary, okna dachowe, tarasowe to dodatkowe światło. Przykładem projektu nowoczesnego domu z przeszkleniem panoramicznym jest Home Koncept-23 (CT82) (pow. użytkowa 119,28 m2). Jego fasada ma prosty, ale atrakcyjny kształt dzięki dużym oknom i antresoli.Niektóre projekty są utrzymane stylistyce minimalizmu bez wyszukanych dekoracji zarówno fasad jak też wnętrza domu. Nie jest to oznaką braku atrakcyjności budynku, ponieważ wystarczy zastosowanie ciekawej kolorystyki fasad oraz oryginalnej aranżacji wnętrz i dom stanie się wyrazisty i atrakcyjny. W prezentowanych projektach domów nowoczesnych przeważa wykończenie w jasnych barwach takich jak: biel, kremowy i dekoracja fasad z użyciem płytek klinkierowych. Jednak dostępne są także ciemniejsze barwy, które doskonale wyróżniają niektóre części konstrukcyjne, podkreślając geometry kształt całości.


Najpopularniejsze wśród inwestorów projekty domów nowoczesnych


Najchętniej wybieranymi projektami domów nowoczesnych są piętrowe budynki murowane posiadające piękne duże tarasy lub przestronne balkony. Na parterze najczęściej zaplanowany jest obszar, w którym domownicy spędzają czas razem, czyli kuchnia z jadalnią. Na drugiej kondygnacji znajdują się strefa wypoczynku, czyli komfortowe sypialnie oraz gabinet. Przykład: projekt (D26 Ix22) przytulny dom o powierzchni 133.83 M2 z dużym tarasem.

 

Projektowanie domów nowoczesnych wiąże się również z wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, energooszczędnego ogrzewania, zapewniają rozsądne i praktyczne zaopatrzenie w wodę i są sporządzone z wykorzystaniem najnowszego dorobku nauki. Projekt dużego domu w nowoczesnym stylu (np. projekt E-106 (DQ96) o pow. 181,1 m2, zawiera, pokoje gościnne, ustawny i przestronny salon, wygodne łazienki na każdej kondygnacji. Projekt prezentuje oryginalną rezydencję do wykonania w technologii drewnianej.


Funkcjonalność to podstawa nowoczesnych budynków, które posiadają wszystko do komfortowego życia jego mieszkańców. Do gotowych projektów domów nowoczesnych biuro projektowe dostarcza całą wymaganą dokumentację niezbędną do budowy. Obejmuje ona plany pięter, rodzaj dachu a także plany fundamentu. Zawsze dołączana jest specyfikacja, która wskazuje, jakie materiały powinny być wykorzystane do danego projektu domu.


Projekty nowoczesnych domów z biura projektowego


Kto nie chciałby posiadać nieruchomości XXI wieku i żyć w komforcie. Dlatego projekty nowoczesnych domów są teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Następujące 4 elementy są nieodłącznie związane z nowoczesnymi domami, które odróżniają je od innych stylów architektonicznych. Każdy z elementów jest mniej więcej reprezentowany w konkretnym projekcie domu, ale ogólna koncepcja pozostaje niezmieniona.

Minimalizm na zewnątrz

Nowoczesne domy wyróżniają się powściągliwymi prostymi fasadami i brakiem wyszukanej dekoracji tradycyjnej architektury. Zewnętrzne elementy charakteryzują się gładką geometrią i funkcjonalnością. Takie domy są asymetryczne i często mają płaski dach.

Otwarty plan

Nowoczesny dom najłatwiej rozpoznać po otwartych planach pięter. Elastyczny układ wnętrz z pokojami, które mogą jednocześnie pełnić kilka funkcji, jest głównym znakiem projektu nowoczesnego domu. Z wyjątkiem sypialni i łazienek ten układ stanowi harmonijny zestaw przestrzeni życiowej, wypełnionej przestrzenią i światłem.

Przeszklenia

W architektonicznym wyglądzie nowoczesnych domów często skupia się na szkleniu panoramicznym. Duże okna wypełniają dom światłem słonecznym i służą, jako łącznik między domem a otaczającą przyrodą. Aby to osiągnąć, okna są rozmieszczone w przemyślany sposób, a pomimo ich wielkości, zachowują prywatność mieszkańców domu.Materiały i kolory

Nowoczesne domy nieustannie eksperymentują z najnowszymi materiałami i technologiami budowlanymi. Używany jest kamień naturalny, płytki klinkierowe, drewno. Otwarte belki i kontrastujące materiały, takie jak drewno i beton, są typowe. Na zewnątrz dominują neutralne kolory, które podkreślają design i kształt.


Biuro projektowe oferuje bogatą kolekcję nowoczesnych domów, wśród których można wyróżnić następujące: Carmen Magdalena lux (JD19), Dom z widokiem B (IU95), HomeKONCEPT-30 (GC86), Narvik 2 (DN79) i inne nie mniej interesujące projekty.

 

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663