
Blaszane garaże zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Łączące w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd posiadają dobry stosunek ceny do jakości. Każda z konstrukcji może pełnić funkcję pomieszczenia na samochód oraz związane z jego użytkowaniem akcesoria. Postawione na solidnych fundamentach mogą służyć posiadaczom przez wiele lat. Decydując się na zakup jednego z nich, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów związanych z ich budową.
Blaszane garaże – charakterystyka konstrukcji
Blaszane garaże są lekkie, a także szybkie w montażu. Ich dużą zaletą jest to, iż w każdej chwili można je zdemontować i przenieść w nowe miejsce. Z tego względu stanowią doskonałą alternatywę dla konstrukcji murowanych. Na większość budowli wykonanych z blachy nie jest wymagane pozwolenie. Stanowi to dodatkowy atut, gdyż znacząco przyspiesza proces budowy, a także obniża jego koszty. Aby zapewnić dodatkową ochronę przed nawałnicami, coraz częściej pod garażami blaszanymi tworzy się mocne fundamenty.
Garaże blaszane – cena
Na cenę blaszanego garażu wpływa kilka czynników. jest to między innymi jakość wykorzystanej do budowy blachy, a także wysokość konstrukcji i wielkość części użytkowej. Najtańsze dostępne na rynku modele garaży blaszanych kosztują w granicach tysiąca złotych. Te bardziej rozbudowane, posiadające dwa, a nawet trzy stanowiska i pokryte dachem dwuspadowym z orynnowaniem , mogą kosztować nawet sześć tysięcy złotych.
Wszystkie blaszane garaże charakteryzuje duża wytrzymałość na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Wykonane z wysokiej jakości stali warstwowej, mogą dodatkowo posiadać warstwę ocieplenia, która dodatkowo chroni obiekty znajdujące się w ich wnętrzu. Osoby, które nie są pewne tego, jak powinien wyglądać garaż, mogą skorzystać z gotowego projektu konstrukcji. Opcja ta pozwala bez wychodzenia z domu zamówić projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Ceny projektu nie są wygórowane i zaczynają się od 399 złotych, jak w przypadku garaż blaszany GB 12 dedykowanemu niewielkim posesjom. Projekt ten posiada funkcjonalny prosty dach, a także miejsce garażowe na jeden samochód. Dodatkowo wzmocnione krawędzie, chronią konstrukcję przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Projekt blaszanego garażu
Budowa blaszanego garażu powinna być przemyślana, gdyż w przyszłości wybrana konstrukcja będzie stanowiła integralną cześć posesji. Gotowa wizualizacja powala na wybranie garażu dostosowanego do potrzeb, a także wpisującego się w estetykę posesji.
Projekt konstrukcji garażu dwustanowiskowego o powierzchni 83 metrów kwadratowych z dachem dwuspadowym, kosztuje 1300 złotych. G295 to często wybierana konstrukcja, która posiada naturalny kolor, a także ściany wykonane z płyty warstwowej i orynnowanie. Powierzchnia zabudowy mierząca 90 metrów kwadratowych, pozwala na podział budynku na część garażową, a także pełniącą funkcję domku ogrodowego. Niektóre z projektów, taki jak garaż blaszany GB 31 oprócz części garażowej, dodatkowo posiada funkcjonalną wiatę, która może służyć jako dodatkowe miejsce parkingowe lub miejsce wypoczynku.
Dodatkowe usługi
Do każdego projektu garażu blaszanego można dołączyć szereg dodatkowych opcji. Jedną z nich jest kosztorys, który może wskazać, ile będzie kosztowało wzniesienie wybranego garażu. Niezwykle atrakcyjną opcją jest możliwość otrzymania zniżki na materiały budowlane. Zazwyczaj rabat ten wynosi około 10 procent od ceny normalnej. Nierzadko zdarza się, iż cześć projektów znajduje się w ofercie specjalnej, co dodatkowo pozwala zmniejszyć koszty budowy.
Zakup gotowego projektu blaszanego garażu jest niezwykle praktyczny, gdyż może stanowić bazę, do wymarzonego budynku. Każdy z projektów za zgodą projektanta można dowolnie przekształcać i w ten sposób stworzyć konstrukcję w 100% dopasowaną do oczekiwań użytkownika.