Twoje projekty domów pn-pt. 10-18:00 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 791 258 345 pn-pt. 8-15:00 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 71 712 72 22 zaloguj się

Znajdź projekt domu

Projekty pensjonatów

(57)
Projekty pensjonatów to projekty zaliczane do grupy obiektów hotelarskich, w których zaprojektowano minimum 7 pokoi przeznaczonych pod wynajem dla turystów. Projekty pensjonatów muszą spełniać wymogi świadczenia usług żywieniowych dla swoich klientów i co więcej, zapewniać możliwość całodziennego wyżywienia wynajmującym w obrębie pensjonatu. 
Projekty pensjonatów (jako turystyczne obiekty hotelarskie), ze względu na swoje przeznaczenie, projektowane są jako budynki wielorodzinne lub wielokondygnacyjne, w których układ funkcjonalno-użytkowy zakłada część mieszkalną, część usługową (restauracje, stołówkę, zaplecze kuchenne) oraz część rekreacyjną (miejsca wypoczynku, miejsca zabaw dla dzieci, basen itp.). 
Potrzeby inwestorów poszukujących odpowiedniego projektu pensjonatu są zróżnicowane w zależności od potrzeb związanych z ilością pokoi w pensjonacie, od konkretnego regionu, jak i wymagań typowo rekreacyjnych (coraz częściej poszukiwane są projekty pensjonatów z zaprojektowanym gabinetem spa, czy też usługami kosmetycznymi).
Dlatego też, projekty pensjonatów to grupa projektów, która skupia obiekty różnorodne pod względem stylu architektonicznego (pensjonaty nowoczesne, w stylu tradycyjnym, w stylu podhalańskim). 
Dla terenów górskich projekty pensjonatów to wielokondygnacyjne obiekty z prostym obrysem budynku i ze stromym dachem, w stylu typowo górskim albo mniejsze dwukondygnacyjne projekty pensjonatów ze stromym dachem i do zagospodarowania w formie osiedla domków do wynajęcia. Projekty pensjonatów to często po prostu większe budynki agroturystyczne, w których zaprojektowane min. 7 pokoi z zapleczem kuchennym.
Dla terenów nadmorskich projekty pensjonatów to zwykle mniejsze domki letniskowe do zabudowy w formie osiedla domków do wynajęcia lub też duże obiekty hotelarskie z przeznaczeniem na wyżywienie wielu gości. Bardzo często projekty pensjonatów projektuje się z funkcją sal weselnych oraz innych imprez okolicznościowych.

  • pensjonaty ×

Zamów BEZPŁATNY katalog projektów zawierający przejrzyste zestawienie najlepszych projektów spośród tysięcy dostępnych na rynku.