aktualizacja: 17.07.2015

Realizacja budowy domu według projektu gotowego W-0225

Projekt domu W-0225 to jeden z najbardziej popularnych domów podpiwniczonych od ponad 15 lat. Projekt ceniony jest ze względu na ekonomiczną bryłę i program użytkowy.

projekt domu w0225W kategorii projektów domów z podpiwniczeniech, projekt domu W-0225 wyróżnia tradycyjny i ponadczasowy styl oraz funkcjonalny program użytkowy domu. Poniżej prezentujemy zdjęcia z realizacji budynku wedle projektu W-0225 (dom wybudowany w województwie opolskim).

Parametry budynku :

 • Powierzchnia użytkowa: 118,28 m2
 • Powierzchnia gospodarcza (po wprowadzonych zmianach wielkości podpiwniczenia): 79,63 m2
 • Kubatura : 678,30 m3

Technologia budowy :

 • bloczki gazobetonowe: (49cm x 24cm x 12cm)
 • ocieplenie: styropian i wełna mineralna,
 • strop: monolityczny żelbetowy,
 • pokrycia dachu: blacha (inwestor planuje zmianę na dachówkę ceramiczną).
 projekt domu wejscie do domu

Widok: elewacja frontowa. Działka ma lekkie wzniesienie, dom jest podpiwniczony (typ: piwnica wysoka). Fundament jest dostosowany do warunków geotechnicznych. Wejście do domu stanowi niezabudowany "ganek". Schody urozmaicone dwoma kolorami terakoty- co stanowi ożywiający detal wykończenia. Inwestor ma w planach wykonanie piaskowej elewacji oraz zmiany blachodachówki na dachówkę ceramiczną, w kolorze : muskat angoba szlachetna.

projekt domu elewacja frontowa

Widok: elewacja frontowa. Widoczny wjazd do garażu, wysoka piwnica z garażem. Inwestor decyduje się na zmianę pokrycia dachu ze względu na występowanie i widoczność: rdzy, zabrudzeń- w podsumowaniu ze względów estetycznych.

projekt domu sciana szczytowa

Widok: boczna elewacja od strony północnej : widoczne jedno okno doświetlające klatkę schodową, bardzo dobre usytuowanie budynku względem stron świata : taras, salon,  jadalnia od strony południowo-zachodniej, wejście od wschodu-kuchnia, łazienka, od północy- klatka schodowa - wejście na poddasze.

projekt domu elewacja ogrodowa

Widok: elewacja tylna-ogrodowa. Doprojektowano zadaszenie tarasu w połączeniu z elementami pergoli. Jedną boczną ścianę stanowi drewniana kratownica, natomiast druga ściana, ze względu na warunki wietrzne, została całkowicie zabudowana : drewno w połączeniu z mleczną szybą- co chroni przed wiatrem, a jednocześnie doświetla taras i salon (z tarasu bezpośrednio wejście do salonu).

projekt domu widok z ogrodu

Widok z ogrodu na taras: funkcjonalne (ochrona przed wiatrem) i ciekawe zadaszenie tarasu i pergola na roślinność.

projekt domu zadaszenie tarasu

Widok: wejście na taras. Pergola daje możliwość zdobienia wejścia do domu roślinnością. Widoczne okna o szerokości 2065 cm : na parterze -od salonu, na poddaszu - od sypialni. Okna drewniane - ważny czynnik utrzymania ciepła w domu, wielkość okien wpływa do dobre doświetlenie pomieszczeń.

projekt domu zmiany frontZMIANY DOKONANE W PROJEKCIE przez inwestora :

 • zmiana posadowienia budynku (dostosowanie do warunków geotecznicznych - działka ze spadkiem),
 • zmiana wysokości budynku,
 • rozbudowa piwnicy: zwiększenie powierzchni piwnicy o 20m2,
 • zmiana lokalizacji ścian działowych na poddaszu (likwidacja ściany - powiększenie sypialni, doprojektowanie ścianki działowej - podział dużego pokoju na 2 mniejsze).
projekt domu zmianyZmiany zostały naniesione na projekt czerwonym długopisem, jak zalecane. Architekt adaptujący jako ostatni architekt podbija się na projekcie i zaświadcza zgodność projektu ( z wprowadzonymi zmianami) z prawem budowlanym.

Inwestor, który wybudował dom wedle projektu domu W-0225 poleca ten właśnie projekt ! jako bardzo funkcjonalny, przemyślany dom dla 5-osobowej rodziny.

Popularne projekty z dachem dwuspadowym :

 • Projekt domu KENDRA MAŁA (Domplan)
  127,07 m2 Powierzchnia użytkowa
  20,24×18,54 m Wymiary działki
  KENDRA MAŁA 5 290 zł
 • Projekt domu KARMELITA MAŁA (Domplan)
  135,77 m2 Powierzchnia użytkowa
  20,84×18,84 m Wymiary działki
 • Projekt domu SALOMEA (Domplan)
  135,48 m2 Powierzchnia użytkowa
  22,12×18,84 m Wymiary działki
 • Projekt domu OLIMPIA (Domplan)
  133,65 m2 Powierzchnia użytkowa
  21,14×18,84 m Wymiary działki

Komentarze (1)

Jeśli będą jakiekolwiek pytania dotyczące budowy domu oraz możliwość jego zobaczenia w rzeczywistości, bardzo proszę o kontakt pod numerem telefonu 791 258 345 lub e-mail : kontakt@wybieramprojekt.pl architekt 2012-12-06 o 14:42