aktualizacja: 12.06.2015

Realizacja projektu domu Walc 6

allinclusive

 • Projekt domu Walc 6 (mtmstyl)
  205,80 m2 Powierzchnia użytkowa
  29,29×20,64 m Wymiary działki

Projekt domu Walc 6 to jedna z przepięknych propozycji projektów domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym w stylu dworkowym. Projekt domu jednorodzinnego Walc 6, należy do bogatej kolekcji projektów o tej samej nazwie. Istnieje siedem wersji projektu typu Walc. Projekt został zmodyfikowany przez Inwestorów wedle indywidualnych potrzeb. Zdaniem Inwestorów, projekt gotowy Walc 6, był najbardziej odpowiednim dla nich projektem domu z poddaszem użytkowym pod względem powierzchni użytkowej, gabarytów i funkcjonalności, natomiast pozostałe projekty z kolekcji domów podobnych były inspiracją do wprowadzenia zmian w projekcie.

projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym, najlepsze projekty domów, ciekawe i praktyczne projekty domów jednorodzinnych, projektu domu parterowego z poddaszem, realizacja projektu domu, domy w stylu, komfortowe projekty domów, dworkowe projekty, realizacje projektów i koszty budowy

Na zdjęciu widzimy elewację frontową domu oraz elewację boczną od strony południowej. Usytuowanie domu wedle stron świata było niezwykle istotną kwestią dla Inwestorów. "Uzyskanie optymalnego doświetlenia budynku to był nasz priorytet - wszyscy lepiej funkcjonujemy w ciepłej atmosferze domowego ogniska, doładowując akumulatory promieniami słonecznymi! (...)". Wjazd na działkę jest od strony wschodniej, strona południowo-zachodnia to strefa rekreacyjna z widokiem na piękny ogród. Natomiast od strony północnej usytuowany jest powiększony garaż wraz z pomieszczeniem gospodarczym.

Zmiany dokonane w projekcie przez Inwestorów na etapie adaptacji :

 • doprojektowanie lukarny na elewacji tylnej. Na etapie adaptacji projektu, zlikwidowano dwie małe lukarny w projekcie, natomiast zaprojektowano lukarnę, która w połączeniu ze ścianą elewacji tylnej stanowi element dekoracyjny i funkcjonalny- wysunięcie tej części domu poza obrys budynku, spowodowało powiększenie powierzchni użytkowej na poddaszu i parterze.
 • Elewacja boczna od strony południowej została rozbudowana o większy taras i podcień, co jest rewelacyjnym rozwiązaniem, które umożliwia dostęp domownikom do ogrodu, tarasów z każdego miejsca strefy rekreacyjnej domu.

Inwestorzy dokonali również zmian w układzie funkcjonalnym wewnątrz domu.

W projekcie Inwestorzy utworzyli na parterze ogromny open space, ściany wewnętrzne w domu między kuchnią, jadalnią a salonem zostały zlikwidowane. Inwestorzy dokonali zmiany funkcji użytkowania pomieszczeń na parterze: kuchnia została przeniesiona w miejsce salonu, na elewację frontową - od wschodu. "Z kuchni mamy dobry punkt widokowy na wejście do domu, co chyba jest już sprawdzonym rozwiązaniem, a my jesteśmy tradycjonalistami "- mówi Gospodyni Domu. Kuchnia, jadalnia i salon tworzą w połączeniu otwarty, wygodny, przestronny open space. Gospodyni domu, niezwykle ceni sobie takie rozwiązanie ze względu na to, że cały czas ma swoją pociechę na oku-będąc w kuchni, ma pod kontrolą miejsce zabaw najmłodszego domownika (duży, otwarty salon z jadalnią).

Elegancka elewacja frontowa, symetryczne usytuowania otworów okiennych i drzwiowych, cofnięta linia garażu od głównej linii budynku, tworzą zgrabną bryłę domu, zachowując jego dworkowy styl i wyśmienite proporcje obiektu architektonicznego.

Inwestorzy powiększyli również garaż oraz dobudowali osobne pomieszczenie gospodarcze w części północnej budynku. Północne zagospodarowanie działki to przede wszystkim kostka brukowa i wygodne podjazdy do budynku. Inwestorzy dobrali projekt idealny do swoich potrzeb, mając na uwadze gabaryty działki oraz zgodnie z wytycznymi urzędowymi.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Polecane projekty z kolekcji domów dworkowych:

 • Projekt domu Z20 (Z500)
  208,59 m2 Powierzchnia użytkowa
  23,28×18,62 m Wymiary działki
  Z20 5 465 zł
 • Projekt domu Walczyk (mtmstyl)
  199,30 m2 Powierzchnia użytkowa
  26,89×23,22 m Wymiary działki
 • Projekt domu Benedykt 5 (mgprojekt)
  225,93 m2 Powierzchnia użytkowa
  29,13×20,44 m Wymiary działki
  Benedykt 5 6 290 zł 4 840 zł -23%
 • Projekt domu Tercja 2 (mtmstyl)
  152,10 m2 Powierzchnia użytkowa
  26,74×22,09 m Wymiary działki
  Tercja 2 4 750 zł
 • Projekt domu Walc (mtmstyl)
  188,80 m2 Powierzchnia użytkowa
  27,79×19,29 m Wymiary działki
  Walc 3 300 zł
 • Projekt domu Agatka (Hb studio)
  119,3 m2 Powierzchnia użytkowa
  18,6×18,5 m Wymiary działki
  Agatka 2 990 zł
 • Projekt domu Z46 (Z500)
  242,23 m2 Powierzchnia użytkowa
  24,39×20,49 m Wymiary działki
  Z46

więcej projektów...

Szukasz projektu domu? Skontaktuj się z nami: kontakt@wybieramprojekt.pl, 71 712 72 22

Polecane artykuły: Jak dobrze wybrać projekt domu?

Komentarze (1)

Domek z tego projektu (Walc 6) wydaje się być naprawdę sympatyczny i dostosowany do potrzeb większości ludzi. Mi się bardzo podoba i nie ukrywam, że mogę pomarzyć o takim domku :) Funkcjonalność i spore poddasze musi być największym plusem projektu walc 6. Pozdrawiam darek12 2015-06-12 o 14:51