tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00
Kurs budowy domu na DVD

Kurs budowy domu na dvd

4 płyty DVD z dokładnym instruktażem budowy domu jednorodzinnego
gratis do zamówienia

Własny dom to nie tylko spełnienie marzeń, ale odpowiednie rozplanowanie etapów inwestycji i świadomość rozsądnej budowy domu. Poznaj Strategię Budowy Domu i zbuduj dom samodzielnie lub wykorzystaj wiedzę z filmu i kontroluj firmę, którą wynajmujesz do budowy Twojego domu.

Czego dowiesz się z Kursu Budowy Domu?

 • Poznasz proces budowy
 • Nauczysz się organizacji pracy
 • Dowiesz się jak wygląda poprawnie wykonana konstrukcja
 • Nauczysz się budować własnoręcznie
 • Zaoszczędzisz czas i pieniadze

Co zyskasz dzięki Kursowi budowy domu jednorodzinnego na DVD?

Możesz zaoszczędzić ponad 40 000 zł na robociźnie swojego domu. Jesteś w stanie samodzielnie wybudować dom, z pomocą najbliższych i znajomych. Wystarczy, że będziesz wiedział co i jak masz robić.

Z kursu dowiesz się jak wybudować dom w stanie surowym zamkniętym. Przeprowadzi cię on przez 4 główne etapy:

 1. Stan zerowy

  Ta część zawiera cztery filmy szkoleniowe, które poprowadzą Cię przez proces wykonania prac fundamentowych. Omówiono tu roboty gruntowe na dwóch placach budowy.

  Dowiesz się co zrobić w przypadku konieczności posadowienia budynku na gruncie wysadzeniowym.

  Dowiesz się jak radzić sobie z wodami gruntowymi, które zamieniają wykop pod budynek w sadzawkę.

  Dalej będzie mowa o przygotowaniu podkładu betonowego pod ławę i o tym jak wykonać szalunki, zbrojenia i izolację przeciw wodną ławy fundamentowej.

  W dalszej kolejności wykonamy cztery stopy pod słupy, na których wsparte będą podciągi budynku.

  Następnie zbudujemy 70 metrów bieżących ściany fundamentowej, zatynkujemy ją oraz wykonamy izolację przeciwwilgociową i termiczną.

  Po wykonaniu ścian fundamentowych zajmiemy się wymianą gruntów wysadzeniowych pod posadzkę i na koniec tego etapu wylejemy posadzkę na gruncie.

  Poprawne wykonanie fundamentów budynku bywa często bagatelizowane przez wykonawców, bo przecież po zasypaniu niczego nie będzie widać. Dlatego koniecznie musisz mieć tą część kursu. Jest tu zawarta fundamentalna wiedza bez której nie sposób się obejść. Miej zawsze wszystko pod kontrolą.

 2. Ściany nośne

  W tej części kursu dowiesz się jakie są zasady budowania ścian nośnych budynku w systemie tradycyjnym czyli przy użyciu zaprawy budowlanej oraz przy wykorzystaniu nowatorskiej metody, polegającej na murowaniu ścian z użyciem specjalistycznej pianki poliuretanowej.

  Dodatkowo zamieszczono w tej części również metodę wykonania szalunków konstrukcji żelbetowej wykuszu, wykonania zbrojeń oraz wylania wykuszu betonem. Przedstawiłem sposób montowania nadproży ze strunobetonu, które charakteryzują się tym, że nie musimy ich szalować i wylewać z betonu. Wystarczy je tylko położyć nad oknami i drzwiami.

  Czy można wymurować ściany nie wiedząc jak to zrobić?

  O tym, że nie jest to tak proste jak się wydaje można przekonać się podczas przystąpienia do wykonania tynków. Wtedy to często okazuje się, że ściany nośne odbiegają znacząco od pionu i nie trzymają płaszczyzn.

  Ten stan osłabia znacznie konstrukcję nośną budynku i zatynkowanie ścian do pionu nie jest w stanie tego faktu zmienić.

  Z czasem problem może się pogłębiać a wady odezwą się w postaci rys i pęknięć. Aby do tego nie dopuścić musisz mieć część drugą swojego kursu.

 3. Wykonanie stropu i konstrukcji żelbetowych budynku

  Z tej części dowiesz się jak należy sporządzić ośmiometrowej długości podciągi ukryte wewnątrz stropu.

  Zobaczysz jak wykonywać zewnętrzne podciągi w kształcie łuków więc dowiesz się jaką część koła należy odrysować na szalunkach, skąd wziąć promień tego koła i jak sprawić żeby było to zrobione idealnie.

  Zbudujesz szalunki i konstrukcję balkonów, wykonasz wieńce a następnie przekonasz się jak proste jest ułożenie stropu gęsto żebrowego oraz płyty stropu żelbetowego.

  Projekt ten zawiera w sobie wszystkie możliwe kombinacje konstrukcji żelbetowych i dlatego koniecznie musisz mieć te filmy w swojej bibliotece.

  Ciężko znaleźć ważniejszy etap budowy niż wykonanie stropów, podciągów, płyt żelbetowych, zbrojeń, trzpieni i słupów nośnych. Ten film zawiera wszystkie z możliwych kombinacji. Kupując tę część w której znajdziesz aż sześć filmów szkoleniowych zyskujesz naprawdę potężną dawkę wiedzy, wartą wiele pieniędzy.

 4. Wykonanie więźby dachowej

  Podczas tej część szkolenia, na którą składa się aż sześć naprawdę świetnych filmów, wykonasz więźbę dachu kopertowego.

  Po właściwym ułożeniu murłat rozpoczniemy budowę konstrukcji wiązarów głównych, zbudowanych z krokwii narożnych, płatwii i jętek.

  Poznasz zasady wykonywania połączeń ciesielskich oraz sposób montażu więźby na murłatach.

  W dalszej części wykonamy krokwie połaciowe, zobaczysz jak wycinać w nich zamki na murłaty i płatwie oraz jak znajdować odpowiednie kąty tak aby nie było żadnych niejasności.

  W wykonywanym projekcie mamy trzy lukarny, których wykonanie również zostanie zaprezentowanie i omówione.

  Oglądanie sposobu wykonania i montażu samo w sobie jest niezwykle ciekawe. Natomiast wiedza, którą zyskasz jest naprawdę bezcenna.

Twój "Kurs budowy domu jednorodzinnego" to 4 płyt DVD o wartości 240 zł!