tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Zamówiliśmy drzwi zewnętrzne

gorbag 2013-08-10

Zamówiliśmy drzwi zewnętrzne u stolarza-sąsiada. Dziś wzięli pomiar, podpisaliśmy umowę i wpłaciliśmy zaliczkę. Mają być niby do końca sierpnia. Przy okazji zamówiliśmy sosnowy parapet wypoczynkowy do salonu o głebokości 38cm. Cena to 150zł, zastanawiamy się więc czy pozostałych też tu nie zamówić (w sypialniach byłyby dużo płytsze).

Zrobiłem ruszt pod opuszczony sufit w kuchni, trochę opłytowałem w łazience i nie planujemy więcej opuszczanych sufitów. Nie wiem jeszcze czy będę to sam robił, ale spróbowałem dziś spoinowania w dwóch małych pomieszczeniach. łącza na razie firmowe, Uniflot i flizelina. Bardziej niż spoin obawiam się połączenia sufitu ze ścianą. Nie doczytałem na czas i nie ma tam taśmy separacyjnej, tylko zwisająca paroizolacja. Zgodnie ze sztuką już nie będzie. Najbezpieczniej byłoby dokleić styropianowe gzymsiki, ale na to chyba żony nie namówię :).

Zdjęcia:
sufit podwieszany opuszczony
sufit podwieszany opuszczony
A tu dzieci narysowały na kawałkach płyt jak owe płyty przycinam i przykręcam.
Nawet mam okulary ochronne.
sufit podwieszany opuszczony

Komentarze

"Bardziej niż spoin obawiam się połączenia sufitu ze ścianą. Nie doczytałem na czas i nie ma tam taśmy separacyjnej, tylko zwisająca paroizolacja. Zgodnie ze sztuką już nie będzie."

Mógłbyś podać link do opisanej procedury użycia taśmy separacyjnej?
gipson 2013-08-10 o 22:02
Chodzi o to, że taśmę oddzielającą kleimy do ściany przed przyklejeniem płyt. Płyty zwykle zaleca się jeszcze nacinać pod skosem i uzupełniać szpachlą z wtopionym wzmocnieniem wzdłuż krawędzi sufitu przy ścianie. Dzięki taśmie szpachla nie przykleja się do ściany. Taśmę się później odcina, a kontrolowane pęknięcie maskuje akrylem.

Co wykonawca to technologia, ale taka jest często podawana, np tu:
http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/polaczenie-sufitu-podwieszanego-ze-sciana#more-2647

Tutaj na obrazku są akurat płyty na styk do ściany, a to też różnie bywa wykonywane. Teoria teorią, a praktyka często wygląda inaczej.Ten wątek dopiero czytam:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126520-Spoinowanie-szpachlowanie-GK-kompendium
gorbag 2013-08-10 o 23:01
Ja bym się tym nie przejmował. U Ciebie rolę taśmy przekładowej spełnia przecież żółta parolizolacja. Wszpachluj fizelinę, odetnij paroizolacje i wprowadź akryl. (Nie jestem fachowcem, więc nie bierz tej rady jako słowa guru. Po prostu ja bym chyba tak zrobił na twoim miejscu). Pozdrawiam i 3mam kciuki. gipson 2013-08-11 o 09:10
Tak zrobiłem na próbę. Myślę, że to częsta praktyka. gorbag 2013-08-11 o 10:32