tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Z8 - widok z przodu

gorbag 2012-11-25

dom z 8 stan surowy
dom z 8 stan surowy
dom z 8 stan surowy
dom z 8 stan surowy

W sumie nie było jeszcze przywoitego zdjęcia kompletnego dachu od frontu. Wrzucam. Kolor dachówek na pierwszym zdjęciu trochę podbity od słońca, w rzeczywistości wygląda mniej więcej tak jak na trzech kolejnych zdjęciach.

Wczoraj przy pomiarze nie było większych niespodzianek, za wyjątkiem okna od zachodu. Okazało się, że ma pełne 2 metry wysokości, a nie 180cm, jak pierwotnie zakładaliśmy. Wyznaczyliśmy wysokość na jakiej ma się zaczynać (3 pustak), a później już wyszło nadproże tak samo jak w innych oknach. Zastanawiamy się jeszcze co dać pod oknem tarasowym. Podobno najlepsze są rozwiązania systemowe w postaci tzw. poszerzeń. Tutaj byłyby potrzebne dwa rzędy po 10 cm. Ile to będzie kosztować - okaże się jutro. Jeśli więcej niż 500zł, to pewnie zdecydujemy się na rozwiązania zastępcze.

Komentarze

Gratuluj, dach wyszedł super. Mam pytanie, rezygnując z murłaty korygowałeś wysokosc scian? Bo mam wrażenie ze okna są wyżej (bliżej dachu) niż na projekcie. wojtas 2012-11-26 o 09:55
Górna część mocno się zmieniła względem oryginalnego projektu.
Ściany są na 14 ytongów, czyli do 280cm + 3 zaprawy. Z tego dolne 23 cm zajmie podłoga, czyli zostaje mniej wysokości ściany - 260cm do sufitu. Wieniec nie jest nadprożem jak w oryginale, ale wypada ponad sufitem. W grubości wieńca jest ocieplenie. Zmienił się też kształt wiązara - nie jest to trójkąt z małymi "ścianami kolankowymi", ale belka stropowa z wystającymi na boki okapami. Może wkrótce zrobię jakieś schematy żeby to wyjaśnić na obrazku. Naszą "ścianą kolankową" jest teraz wieniec, a nie bok wiązara. Podniesienie wieńca było sugestią wykonawcy, że ściany wewnątrz z tak różnych materiałów mogą się dziwnie zachowywać i wyglądać mimo pokrycia tynkiem i malowania. W ten sposób mamy większe i niższe niż w oryginale okapy, a mimo nie stosowania murłaty mamy ponad 50cm miejsca nad sufitem (30cm wieniec i bodajże 22cm dolna belka wiązara).
gorbag 2012-11-26 o 10:29