tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Wykonawca przyłącza energetycznego

gorbag 2013-02-07

Dzwonił wykonawca przyłącza energetycznego, który wygrał przetarg. Miałby swoją wizję poprowadzenia kabla, za istniejącymi budynkami wzdłuż płotu, trochę dalej od innych przyłączy. Skrzynka na bocznej ścianie budynku, czyli tak jak chciałem.

Ma wysłać pocztą moją zgodę na wykonanie przyłącza według tego przebiegu do podpisu, ma już zgodę na przejście pod drogą, zostaje jeszcze sąsiadka z przeciwka, u której stoi słup. Na początek ma wysłać pismo ze zgodą sąsiadki do mnie i mam sam spróbować. OK, spróbujemy, jak zdarzy się okazja. Sąsiadka ma ładny ogródek i bardzo lubi kwiaty, mogą być problemy...

Komentarze

Ja o3małem odp z energ, ze 1 przyłącze skrzynkowe, ze wzgl racjonalnych i ekonom, musi być dla 2 sąsiednich działek i że moje wskazanie miejsca wykonania skrzynki nie będzie zrealizowane, tylko tam gdzie oni...
U ciebie skrzynka na ścianie budynku - szok !!! Fajnie masz...
U mnie w granicy 2 działek ;-)
Zeby puścić kabel do domu i zasilić dom, sporo kabla podziemnego potrzebuję (koszta wzrastają o połowę niż gdyby miał skrzynkę tam, gdzie ja chciałem)
Powodzenia z wykonawcą...
pit 2013-02-08 o 15:41
Ja miałem wybór. Mogłem sobie zażyczyć skrzynkę w granicy działki (kilkanaście metrów od słupa) lub na ścianie domu. Koszt wykonania przyłącza zależy od mocy, a nie od odległości, w przypadku przyłączy do 200 metrów.

Ze względów wizualnych wolałbym skrzynkę w granicy, ale jak ktoś mi wycenił metr kabla na 20zł razy ponad 40 metrów, plus kopanie na 80cm, to mi się odechciało estetyki i poszedłem na rozwiązanie tanie i wygodne.
gorbag 2013-02-08 o 18:21