Gwarancja najniższej ceny - 🧡 wiosenne rabaty na projekt domu! Tylko do 17.04 ☀️

Upgrade szop, część kolejna

Blog dom tani w budowie

data publikacji
02.06.2019

Powoli dalej postępuje upgade szop. Skończyłem prawie drugi dach, dodając wiatrownicę i montując na wylot przez blachę, łatę i krokwie zawiesia do huśtawki, w celu zamontowania odciągów do fajki od linii napowietrznej do prądu. Uszczelniłem to tymczasem taśmą dekarską ale trzeba będzie pewnie czymś jeszcze zapaćkać.

W miejscu między starym a nowym dachem zrobiłem konstrukcję pod deski i wszystko obiłem. Jak widać na drugim zdjęciu, zdecydowałem się jednak na jakąś barierę między starymi deskami, a nową boazerią. Ale żeby nie było wszystko zgodnie z zaleceniami (w sumie folia dachowa też jest poza zaleceniami) nie robię szczeliny wentylacyjnej. Żeby było jeszcze bardziej niekonsekwentnie folia dachowa pójdzie tylko od frontu, bo tutaj mamy silny wiatr, wodę i śnieg. Boki są stosunkowo zaciszne i zabezpieczone przed czynnikami środowiskowymi.

Zerwałem starą papę, którą pokryty był budynek, ale od dołu zostawiłem rozwiązanie jak było przez lata, czyli przybiłem pas papy na jakieś 20-30 cm, wprowadzając go lekko w ziemię. Przed przykryciem drewna wszystko jeszcze maluję Sadolinem Base. Trwają przymiarki do koloru, po zbadaniu próbek będzie pewnie kolor "sosna" z Drewnochronu. W konkurencji był jeszcze szary, popielaty i pinia z Sadolinu i cedr z Drewnochronu. Na początku zaczniemy stosunkowo jasno i żółto, ale kolor na pewno i tak będzie się z czasem zmieniał.

Skończyłem wczoraj robotę jeszcze jeden etap dalej, bo przybiłem pierwszy rząd boazerii.

W tej szopie pozostaje obicie boazerią przodu, domknięcie ściany z lewej, obicie boazerią z lewej, jakiś tył, przeróbka instalacji elektrycznej i nowe drzwi i wrota. Jeszcze jest trochę roboty, zanim wezmę się za część domkową - po lewej.

A propos części domkowej, to byliśmy oglądać okna z olx-a, niestety nie spełniły naszych oczekiwań. Trzeba coś pilnie znaleźć niedrogo, bo to ma być dość istotny element nadający całości wyglądu domku, zamiast szopy, ale z drugiej strony budżet mamy ograniczony.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663