tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Trawertyn w łazience - układanie trawertynu

gorbag 2014-03-15

Układanie trawertynu
Przymiarki na sucho. Sporo z tym zeszło.
Układanie trawertynu
Warsztat do cięcia z pilarką Ryobi
Układanie trawertynu
Tak wygląda cięcie. Ciacha bardzo lekko. Niestety akumulatorki też ciacha.Układanie trawertynu
Ułożona ścianka nad wanną.
Układanie trawertynu
Część ścian brodzika.


Ułożyłem dziś 19 płyt trawertynu. Przymiarek, wiercenia dziurek, poziomowania itd. było więcej niż układania. Trochę się obawiałem na ile będzie to łatwe w obróbce, czy nie będzie się łamać i kruszyć. Obawy niepotrzebne. Wierci się całkiem nieźle, pilarka też wyrabia. Ukruszył mi się jednak jeden narożnik, jak go podklinowałem, a później o tym zapomniałem i mocno naciskałem na płytkę.

Do klejenia używam Goldmurit klej biały, elastyczny. Marka mało znana, bo używana tylko w sieciach STO. Na te 4,5m2 poszło mi do tej pory 3/4 worka. Na ściany przyjąłem fugę 2,5mm, na podłogę dam pewnie 3mm.

Dokładność nawet zadowalająca, ale bez przesady. Myślę że przejdzie kontrolę jakości :).

Komentarze

Bardzo interesujący projekt. Trawertyn jest fantastycznie nadającym się materiałem do układania zarówno na ścianach jak i podłogach. Na zdjęciach nie widać efektu końcowego ale mniemam że wyszło bardzo estetycznie. Jeśli mogę coś polecić to sklep internetowy eborys.pl prowadzi sprzedaż takich płytek z trawertynu i są one naprawdę bardzo wysokiej jakości. Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych projektów! bob 2015-06-30 o 12:16