🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Tanie projekty domów

Blog dom tani w budowie

data publikacji
02.11.2021


Projekt domu to obowiązkowy etap, bez którego dziś żadna budowa jest prawie niemożliwa. Dom prywatny to dość złożony system techniczny, który łączy w sobie konstruktywne i inżynierskie rozwiązania, które są od siebie zależne. Dlatego realizacja prac projektowych, jak i sama budowa, powinna być wykonywana wyłącznie przez profesjonalistów w swojej dziedzinie.


Gotowe projekty domów - rodzaje


Dziś na prywatnym rynku budowlanym można wyróżnić dwa główne typy projektów domów: standardowe i indywidualne.

Jeśli mówimy o standardowych projektach, mamy na myśli gotowe rozwiązania konstrukcyjne. Są tak wyrachowane i przemyślane, że pasują do większości klientów.


Ponadto wyróżniają się niskim kosztem, ponieważ w ich projektowaniu zastosowano stosunkowo niedrogie materiały i proste rozwiązania konstrukcyjne. Dziś firmy projektowe mogą pochwalić się dużym portfolio gotowych projektów standardowych o różnych stylach i cechach technicznych. Najpopularniejsze z nich to projekty domów z poddaszem użytkowym oraz projekty domów z garażem.


Jeżeli chodzi o indywidualne projekty, to mamy na myśli ekskluzywne, niepowtarzalne domy, które budowane są w oparciu o życzenia i preferencje klienta. To idealna opcja dla tych, którzy chcą zbudować swój wymarzony dom, w którym wszystko jest przemyślane w każdym szczególe. Ale ze względu na to, że indywidualny projekt w pełni odpowiada potrzebom klienta, kosztuje znacznie więcej niż standardowy.


Co zawiera gotowy projekt domu?


Gotowy projekt domu prywatnego składa się z kompletu dokumentów - części architektonicznej i konstrukcyjnej:

1. Część architektoniczna projektu domu: informacje ogólne, plany pięter, oś elewacji, specyfikacja okien i drzwi oraz plan dachu.

2. Część konstrukcyjna projektu domu: informacje ogólne, plan fundamentu, plan pięter, układ konstrukcji dachowych, sekcje dachu, węzły oraz układ zworek.


Na co warto zwrócić uwagę wybierając gotowy projekt domu?

 

1. Powierzchnia i liczba pięter

Jeśli rodzina składa się z dwóch osób i nie planuje rozbudowy, może spokojnie rozważyć projekty domów parterowych o małej powierzchni, na przykład projekty małych domów do 50 m2 lub projekty domów do 100 m2. Jeśli rodzina składa się już z 4 osób i planuje zamieszkać razem ze swoimi starszymi rodzicami, to już teraz można zwrócić uwagę na projekty domów dwupiętrowych lub na projekty domów parterowych, ale o większej powierzchni.


2. Projekt

Wszystko zależy od życzeń i potrzeb  klienta. Przykładowo właściciele pojazdów mechanicznych powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na projekty domów z garażem. A dla tych, którzy lubią spędzać ciepłe wieczory na świeżym powietrzu - projekty domów z tarasami.


3. Materiał

Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Na przykład, domy wykonane z paneli sępów wyróżniają się przystępną ceną, szybkością budowy oraz prostotą konstrukcji, a domy z gazobetonu - trwałośćią, dobrą akustyczną oraz cieplną izolacją.


Koszt projektu domu


Gotowy projekt domu podaje jedynie przybliżony koszt prac budowlanych. Z reguły każda firma projektowa podaje orientancyjny koszt materiałów, które należy wykorzystać do budowy domu, ale w praktyce trzeba szczegółowo uwzględnić nieprzewidziane koszty, które powstają podczas procesu budowlanego.


Kwota nieprzewidzianych wydatków może wahać się od 20 do 30% całkowitego kosztu wszystkich wydatków. Na koszt projektu wpływają różne czynniki. Tak więc przy projektowaniu domu uznano za najdroższe konstrukcję dachu, kuchnię oraz łazienkę.


Nie tylko materiały są również uznawane za drogie, ale także technologie, sprzęt, który będzie używany, na przykład wbudowany system filtracji powietrza. Najbardziej kosztowną oraz główną częścią domu jest fundament. Zaleca się dokładne rozważenie zalet i wad wykorzystania technologii do budowy fundamentu. Wśród materiałów na konstrukcje ścienne są drogie opcje oraz tańsze odpowiedniki. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na koszt materiału jest również jego dostępność.


Gotowy projekt domu - dlaczego warto?


Opracowanie projektu domu na początkowym etapie budowy domu pozwala klientowi naprawdę ocenić swoje możliwości. Na etapie opracowywania projektu najwyższy czas dostosować powierzchnię budynku i dobrać niezbędne materiały w taki sposób, aby budowa nie kończyła się na etapie wykonania fundamentu.


Co więcej, dzięki projektowi można doskonale zaoszczędzić pieniądze, ponieaż budowniczowie będą pracować na podstawie rysunków oraz gotowych obliczeń kosztów budowy.

 

Specjaliści firmy Wybieramprojekt wykonają wysokiej jakości projekt, a dopiero po poprawkach klienta i zatwierdzeniu szkicu rozpocznie się opracowywanie dokumentacji. Stworzymy kompetentny i przemyślany projekt, za pomocą którego zbudujemy dla piękny, przytulny i nowoczesny dom.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663