Minimum 500 zł rabatu na projekt domu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł! 🧡 Kup pakiet do 15.06.

Szum morza - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
03.05.2020


Jeśli jesteś posiadaczem gruntu lub właśnie kupujesz działkę i planujesz budowę domu, przed Tobą nie lada wyzwanie. Na to, jak będzie wyglądał Twój dom, jakie funkcje zapewni jego wszystkim użytkownikom, a także jak będą wyglądać jego koszty eksploatacji, ma wpływ przede wszystkim jeden najistotniejszy element – projekt budynku. Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, aby wybór projektu domu był Twoją najlepszą życiową decyzją.


Parterowy czy piętrowy? Budowany metodą tradycyjną czy według innowacyjnych technologii? O nowoczesnej czy klasycznej bryle? Osoby wybierające projekt domu, stoją przed koniecznością odpowiedzi na wiele pytań. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.


Po pierwsze: bryła na miarę gruntu


Wybór projektu domu powinien być uzależniony od wielkości działki, a także od możliwości przewidzianych w lokalnych aktach prawnych. Dlatego uważnie przestudiuj plan zagospodarowania przestrzennego czy uzyskaną od miasta decyzję o warunkach zabudowy, aby poznać wszystkie wytyczne dotyczące wysokości budynku, szerokości elewacji, liczby kondygnacji, rodzaju dachu i jego pokrycia. Pozwoli Ci to na pierwszą selekcję dostępnych projektów.


Od wielkości działki zależy powierzchnia użytkowa domu. Posiadacze większych gruntów mogą pozwolić sobie na wybór domu parterowego, z kolei przy działkach o mniejszym metrażu najczęściej podejmuje się decyzję o budowie obiektu piętrowego. Domy będące bardziej zwartymi bryłami są tańsze w budowie i późniejszej eksploatacji.


Kolejnym po zdefiniowaniu bryły elementem jest dach – określając rodzaj zadaszenia domu warto nie tylko zwrócić uwagę na zapisy w planach przestrzennych, ale też na kwestię warunków pogodowych w danym regionie. Dla przykładu, do najbardziej prostych w realizacji i ekonomicznych należy dach dwuspadowy, który jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań także wśród architektów. Generuje on mniejsze koszty niż inne rodzaje dachu, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na ilość materiału do pokrycia.


Po drugie: rozkład pomieszczeń dopasowany do potrzeb


Ile osób liczy Twoja rodzina? Jak często przyjmujesz w domu gości? Odpowiedź na te pytania to istotna kwestia w definiowaniu rozkładu pomieszczeń w idealnym dla Ciebie projekcie. Do ważnych elementów układu wewnątrz domu należy rozróżnienie strefy dziennej i nocnej oraz części prywatnej oraz przeznaczonej dla gości. Adekwatnie do tego, projekt powinien uwzględniać odpowiednią liczbę łazienek. W projektach domów istotnymi są również pomieszczenia gospodarcze czy spiżarnie, których wielkość również powinna zaspokajać potrzeby użytkowników. W ramach decydowania o rozkładzie i charakterze pomieszczeń, niejednokrotnie należy też zdecydować o istotnej kwestii: czy salon powinien być połączony z kuchnią, czy też zdecydujemy się na osobne pomieszczenia?


Wygodnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi czy osób starszych, dla których poruszanie się po schodach może być utrudnione, jest dom parterowy. Cechuje się on lżejszą technologią budowy i łatwością we wprowadzaniu ewentualnych przebudów we wnętrzu w trakcie jego użytkowania. Przykładem projektu domu jednorodzinnego, który spełnia wszystkie powyższe wymogi, jest Murator M141 Szum morza (DT99) – lubiany i sprawdzony przez wielu inwestorów.


Nieodłącznym elementem domu, obok pomieszczeń takich jak salon, kuchnia, sypialnie, łazienki czy spiżarka, jest garaż. W zależności od liczby stanowisk, jego metraż może znacząco wpływać na powierzchnię całego budynku. Wybierając projekt, warto również zwrócić uwagę na możliwości stworzenia na pozostałej powierzchni działki tarasu o odpowiedniej wielkości, który służyć będzie wszystkim domownikom.


Po trzecie: design, który jest Ci najbliższy


Jeśli jesteś zwolennikiem stylu klasycznego, z pewnością nie postawisz na nowoczesną bryłę domu, i odwrotnie. Dlatego to po prostu wygląd domu i estetyka elewacji oraz rodzaj zastosowanych zdobień są tymi cechami, które mogą sprawić, że gotowy projekt domu chwyci za Twoje serce i przekona na tyle, by dokonać wyboru konkretnej wersji. Na rynku istnieje jednak wiele projektów, takich jak wspomniany Murator M141 Szum morza, które sprostają gustom różnych inwestorów, a przede wszystkim – design takich domów pozostanie „na czasie” przez lata.


Rozwiązania stworzone przez ekspertów


Wybierając projekt domu, warto zaufać wiedzy fachowców w tej dziedzinie. Gotowe projekty domów sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów i pozwolą uniknąć wszelkich wątpliwości w zakresie metrażu, inteligentnego rozkładu pomieszczeń – także „technicznych”, takich jak kotłownie – wyboru rodzaju ogrzewania czy zastosowanej technologii budowy. Tylko dzięki pewności, iż wszystkie elementy tej inwestycji są zoptymalizowane, będziesz mógł z całą pewnością stwierdzić, iż tworzysz dom na lata – dla siebie i przyszłych pokoleń – a poniesione na inwestycję środki zaowocują radością z zamieszkania budynku i komfortem codziennego użytkowania.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663