tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Szczytówki obite OSB

gorbag 2012-11-10

Budowanie domu
Warsztat salonowy.
Budowanie domu
Budowanie domu
Budowanie domu
Budowanie domu

Dziś na budowie tylko niecałe 4 godziny. Temat szczytówek na razie zakończony. Dodane brakujace słupki, OSB obite, dokładność do 1cm :)

Było kiedyś o okapach. Na poniższym zdjęciu widać ścianę parę minut przed południem w listopadzie. Wszystkie okna na zdjęciu prawie całe w słońcu. Dobrze.

Budowanie domu

Rysowaliśmy dziś na ścianach gniazdka i kontakty. Do przemyślenia został jeszcze pokój dzienny. Liczę że elektryk coś nam doradzi.

Kupiłem pierwsze pianki, silikony i pistolety do nich. Będzie łatanie dziur po mocowaniu wieńca i zabezpieczanie najbardziej narażonych krawędzi OSB.

Komentarze

Witam.
Wiesz, zastanawia mnie taki temat... dopiero teraz dostrzegłem taką możliwość - popraw mnie jeśli źle myślę. Czy możliwe jest zamówienie wiązarów szczytowych aby miały dodatkowe słupy pionowe między pasem górnym a pasem dolnym? Wtedy możnaby bez większej pracochłonności obić tylko OSB na szczytówkach. Oczywiście wiązary szczytowe musiałyby być postawione w lini ścian szczytowych, a pozostałe wiązary w odopiewdnim rozstawieniu... Sam nie wiem - czy tak można?
gipson 2012-11-10 o 22:28
Przy okazji, mógłbyś mi napisać z jakiej grubości belek są zrobione wiązary i jaki jest ich rozstaw osiowy ?
Pozdrawiam i kibicuję :)
gipson 2012-11-10 o 22:32
Jest taka możliwość i sam taką chciałem. Firma od wiązarów robi również domy szkieletowe, mówili że jest możliwość zrobienia również szczytów. Nie byłoby chyba rzeczywiście problemu, oprócz kompletnego braku czasu w szczycie sezonu. Po prostu nie przywieźli, ograniczając się do tego co w podpisanej ze dwa miesiące wcześniej umowie. To by były nie tyle wiązary, co gotowe ściany szkieletowe, czyli z poprzecznym do wiązarów ułożeniem słupków.

Deski wiązarów mają grubość 4,5cm, rozstaw bodajże 1,1 metra, ale tego nie jestem pewien. Te przy kominie są bliżej. Szerokość z tego co pamiętam - 22 cm belka stropowa, 17 cm krokiew (jeśli pod dachówkę), 14 cm jeśli pod blachę. Stężenia mają mniejszą szerokość.
gorbag 2012-11-10 o 22:42