tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Studnia chłonna, czyli pułapka na jeże

gorbag 2015-04-20

Grunt przepuszczalny, ale jakoś chciałem zagospodarować wodę, przynajmniej na razie z jednej rynny. Wymyśliłem studnię chłonną. Jakieś 3 m od domu wykopałem spory dół, doprowadziłem do niego żółtą rurę, nawierciłem ją w części która będzie w dole i tak zostawiłem na niedzielę. Zdjęcia poniżej.

studnia chłonna

studnia chłonna

W środku planowałem wypełnić dziurę gruzem, ale w sobotę nie zdążyłem.

Dziś kiedy spojrzałem do dziury połowa była zasypana piachem, a w bocznych ściankach było 8 dziwnych nisz. Jakieś podmycia, osunięcie? Ale takie regularne nisze?

studnia chłonna

Przyczynę zdradziłem już w tytule :) W studni chłonnej siedział sobie jeż. Wyrył mi w bocznych ściankach 8 dziur, zasypując piachem cały środek. Jak nie mógł się wydostać, to wlazł do jednej, dość głębokiej dziury i miałem spory problem żeby go stamtąd wyciągnąć.

studnia chłonna

Oto winowajca. Posiedział zwinięty jakieś 10 minut i zwiał.

Nie czekając na następnego, zasypałem dziurę gruzem. Jako pułapka sprawdziła się znakomicie, zobaczymy jak sprawdzi się jako rozprowadzenie deszczówki.

Komentarze

Jeżyk się nie zniechęcił wpadnięciem do pułapki. Wygląda na to, że zamieszkał u nas na stałe, bo teraz co dzień go spotykam w lasku. Strasznie dużo robi hałasu. Nie rzuca się w oczy, ale słychać go z daleka. Dzieci nazwały go Pan Rufus Igiełka. gorbag 2015-04-24 o 09:59