tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Stan surowy zamknięty

gorbag 2012-12-15

okna vidok veka alphaline
Dom z oknami. Okienko w łazience bardzo się "zmniejszyło", ale powinno wystarczyć.
okna vidok veka alphaline
Widok od południowego zachodu
okna vidok veka alphaline
i od południa
okna vidok veka alphaline
połączone pokoje dziecięce
okna vidok veka alphaline
biblioteka, pracownia, salon i gabinet ojca w jednym, obecnie pieprznik
okna vidok veka alphaline
jadalnia z kuchnią
okna vidok veka alphaline
i widok z kuchni
okna vidok veka alphaline
Takie kątowniki przykręciłem do solidniejszego zamontowania okna tarasowego od dołu. Z drugiej strony nie mam do czego przykręcić dołu, może kiedyś dodam jeszcze jakieś podparcia z grubszych śrub pośrodku grubości profila.
okna vidok veka alphaline
Okno tarasowe w całej okazałości. Mieliśmy wątpliwość czy fixy po bokach szklić w ramie czy w skrzydle. Za namową sprzedawcy wybraliśmy szklenie w ramie i wcale nie widać różnicy między poszczególnymi elementami. Na ścianie zawisła ikona świętego Dominika z www.ikony.com. Na słońce jest już dobrze przetestowana, teraz sprawdzimy jak deska i nadruk zachowują się na mrozie.


Dziś przykręciłem okno tarasowe do podłoża przy pomocy pięciu kątowników. W chudziaku wierciło się bardzo dobrze, mimo że wybrałem wiertło za 7, a nie za 23 złote. Później obciąłem piankę po zewnętrznej stronie i dla tymczasowego zabezpieczenia jej przed UV pomalowałem na biało farbą elewacyjną. Tak zostanie do wiosny.

Przyjrzałem się piance, wygląda normalnie jak pianka, mimo nakładania przy mrozie. Zużyte puszki wskazują na Soudal z zakresem stosowania do -10 stopni. W jednym miejscu, bardzo głęboko, było jeszcze ciut lepko. Kolejne co mogę sam zrobić, to obcięcie pianki od środka i obklejenie tego taśmami paroszczelnymi. Poszukam czegoś w necie.

To co najmniej nam się podobało, czyli wystające łączniki, które widać na przedostatnim zdjęciu, można łatwo wypiąć. Nie wiem czy będzie je można tam wkliknąć coś innego, ale można zastąpić czymś całkiem innym, bo z łączenia nic nie wystaje. Przy okazji wypinania osłony łącznika zajrzałem do środka, a tam metalowy profil i pustka. Napsikam tam kiedyś jakiejś piany, żeby to lepiej uszczelnić i ocieplić.

Komentarze

No, no,no... Się porobiło :) gipson 2012-12-16 o 12:44
Pokaż ukryte (1)
Witam masz rys 13 :( polecam rys delikatny prawie nie zauważalny 11 łącznik ;) http://oknotest.pl/poradnik-okienny/profile-okienne-pcv-poszerzenia-i-laczniki-systemowe
tylko co teraz? jak już okna zamontowane? demontaż :(((
rafa 2013-01-26 o 23:43
Oglądałem kiedyś te obrazki, chyba przy okazji szukania dolnych poszerzeń. U mnie jest jeszcze coś innego. Część metalowa nie wystaje, nie ma takiego metalowego "oczka" z jednej i drugiej strony. Wystaje tylko plastikowa osłona, wpinana między okna. Może kiedyś wrzucę zdjęcie, jak będę to zapianowywał, a pewnie będę, bo w środku pustka.

Już się przyzwyczaiłem i mi to wizualnie nie przeszkadza. Jakby kiedyś przeszkadzało, to spróbuję rozwiązać to inaczej.
gorbag 2013-01-27 o 11:36
Czy mogę zapytać o wymiary okna w jadalni i tego dużego tarasowego?
Pozdrawiam
anna_kowalska 2015-03-25 o 13:31
Otwór na okno w jadalni miał 1,5 x 2m.
Okno tarasowe około 3,2 x 2,6m. Po dodaniu ocieplenia, wylewki i paneli ubyło około 23 cm z wysokości tego otworu.
gorbag 2015-03-25 o 13:45
Dziękuję ślicznie:) anna_kowalska 2015-03-25 o 21:28