Twoje projekty domów Skontaktuj się z nami Zadzwoń wybieramprojekt.pl 791 258 345 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 71 712 72 22 pn.-sb. 9:00 - 20:00 zaloguj się

Dom tani w budowie

blog budowlany

Skrzynie na warzywa

gorbag 2015-05-17

uprawa warzyw w skrzyniach

Wzięliśmy się w końcu za jakąś uprawę. Ze względu na niesprzyjający teren i potrzebę wyraźnego wyodrębnienia upraw zbiłem z leżących od 25 lat za szopą desek dwie śliczne skrzynie. Pod skrzyniami przekopałem z grubsza ziemię, żeby obrócić chwastami do dołu. Miejscami był sam piach - tędy szły wykopy do kanalizacji i gazu.

Później pobawiłem się w permakulturę. Na dno korytek poszły gałęzie. Na gałęzie nasypaliśmy sianka z ostatniego koszenia. To przysypałem piaszczystą ziemią z kupy "humusu" za domem. Na to rosypałem warstwę słomy. Słomę przysypałem lepszą ziemią z pagórka przed domem, taki ćwierćkompost, zmieszany z kupnym torfem. To trochę podlaliśmy. Na to nasypaliśmy kompostu i kupną ziemię workowaną. Ciekawe co z tego wyjdzie. Zasadzona już większość: pomidory, ogórki, cukinie, seler, por, głównie jako eksperymenty. Może dojdzie jeszcze parę warzyw, dosiejemy też pewnie sałatę, rzodkiewkę, szczypiorek, ziółka itd.

Komentarze