Twoje projekty domów pn-pt. 10-18:00 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 791 258 345 pn-pt. 8-15:00 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 71 712 72 22 zaloguj się

Dom tani w budowie

blog budowlany

Serwis kotła gazowego

gorbag 2022-12-29

Po dwóch latach przerwy wezwaliśmy serwisanta do kotła gazowego. Przez pierwsze 5 lat przyjeżdżał co roku, później sam zaproponował dwuletnie przerwy między serwisami. Tradycyjnie uznał, że kocioł jest w stanie bardzo dobrym (po 10 latach pracy), sonda powinna wystarczyć na kolejne 2 lata, żadne zauważalne części nie wymagały wymiany. Cena trochę wzrosła, jak we wszystkim - 300 zł za przegląd. 
Serwisant dodał przy okazji, że często dziesięcioletni kocioł nadaje się wyłącznie na złom, wystawiając tym samym laurkę firmie Immergass. I bardzo dobrze, oby podziałał bezproblemowo jak najdłużej.

Z innych tematów - mieliśmy duże opady śniegu. Wejście do domu mamy zabezpieczone gankiem, ale na taras zsuwały się całkiem spore lawiny. Może przydałoby się jakieś zabezpieczenie, a dla domów bez ganku byłoby konieczne.

Wciąż nie odzywał się nikt od fotowoltaiki. Firma, która wygrała miejski przetarg miała kontaktować się od połowy listopada, żeby od stycznia rozpocząć montaż.

Komentarze