tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Ściana z Ytonga po deszczu

gorbag 2013-07-12

ściana z ytonga po deszczu

Na zdjęciu ściana otynkowana od wewnątrz, na którą trochę zacinał deszcz. Jak ludzie to robią, że mieszkają latami w takich domach? Pewnie jednak pełna zaprawa, szczególnie w szczelinach pionowych. Przyznam szczerze, że mimo zamków na pióro-wpust, w paru miejscach ściana pod słońce prześwitywała.

Komentarze

Witam,
Co tam się stało ? ? ?
Też niedługo zaczynam ściany stawiać z YTONG-a pióro-wpust z uchwytami, co więcej, z tego ciepłego, kruchego, klasa 400 !!!
Właśnie się zastanawiam, czy czymś trzeba te otwory uzupełnić od uchwytów (może pianką montażową ;-)
Pozdrawiam,
pit
pit 2013-07-13 o 00:05
Jeszcze przed otynkowaniem widziałem coś podobnego na drugiej ścianie. Długie ściany są chronione przez okap, a te trochę mniej. Jak deszcz zacina, to włazi w szczeliny pionowe. Jak widać nie dzieje się to na wszystkich szczelinach. Może na miejscach cięcia (bez pióra i wpustu), albo gdzie było mniej ściśle. Mimo że po tej stronie kreski są poziome, to obstawiam że winne są szczeliny pionowe.

Paru energobudowlańców od silki niemal każdą pionową spoinę zatryskiwało od zewnątrz pianką. Ktoś później pokazywał, że to zawracanie głowy, bo po przycięciu nie zostawało prawie nic. Wydaje mi się, że przy grubym styropianie na zewnątrz, te parę dziurek nic nie zmieni. Ewentualnie poszukam ich z zewnątrz i wpakuję akryl jak się da.
gorbag 2013-07-13 o 09:15