Minimum 500 zł rabatu na projekt domu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł! 🧡 Kup pakiet do 31.05.

Rufus - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
12.06.2020


Wybór projektu domu


Wybór odpowiedniego projektu dla siebie jest trudny i każdy z nas staje wówczas przed wieloma dylematami: na co postawić, z czego zrezygnować. Co ważne, wybierając odpowiedni projekt domu decydujemy się na ogromną inwestycje i wybieramy, gdzie nasza rodzina będzie spędzała większą część swojego życia.


Już na etapie wyboru projektu warto zastanowić się, ile miejsca potrzebujemy, aby każdy z członków rodziny mógł cieszyć się prywatnością, jak bardzo zależy nam na strefie dziennej. Odpowiadając sobie na te pytania często rodzą się konflikty, bo każdy ma swoją wizję wymarzonego domu - ważne są jednak kompromisy. Dzięki temu stworzymy dom, który będzie tętnił życiem i zachęcał nas do spędzania w nim czasu.


Jakie projekt domu wybrać?


Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak wybrać projekt, który będzie odpowiadał potrzebom naszym i naszej rodziny. Nie warto sugerować się tym, co mówią znajomi czy rodzina - to my będziemy w nim mieszkać i to my mamy czuć się dobrze. Warto jednak pamiętać o takich rzeczach jak: 


  • schody - jeśli mamy problemy z chodzeniem, małe dzieci czy starsze osoby w domu bądź sami z biegiem lat chcemy mieć komfort poruszania się po domu, to warto zrezygnować z domu piętrowego i wybrać dom parterowy. Świetnym przykładem komfortowego domu parterowego jest projekt RUFUS (DK69). Jest to komfortowy dom, który uwzględnia potrzeby większości inwestorów: otwarta i duża strefa dzienna oraz 3 pokoje, w których każdy może zaaranżować przestrzeń, dostosowaną do swoich potrzeb. 

  • strefa dzienna - w większości domów, to właśnie tam toczy się życie rodzinne. Wspólne posiłki, gry planszowe czy imprezy rodzinne, dlatego warto zadbać o to, aby była to przestronna przestrzeń, najlepiej otwarta, ponieważ będzie ją to dodatkowo powiększało. 

  • przestrzeń, służąca do przechowywania - wielu inwestorów po wybudowaniu domu żałuje, że nie wybrało projektu ze spiżarką czy schowkiem. Można w nich z łatwością schować rzeczy, których nie chcemy mieć na zewnątrz. Projekt RUFUS zawiera spiżarnię, schowek oraz pomieszczenie gospodarcze - z łatwością znajdziemy w nich przestrzeń na zimowe zapasy, narzędzia do sprzątania czy sprzęty domowe.
Ile pokoi powinno znajdować się w domu?


Z doświadczenia inwestorów wynika, że zawsze warto mieć w domu dodatkowy pokój. Obecnie panuje w Polsce najczęściej model rodziny 2+1, nie oznacza to jednak, że większość osób decyduje się na domy z dwoma sypialniami. Obecnie standardem są 3-4 pokoje w domu. Dzięki temu możemy bez obaw przyjmować gości, zorganizować domowy gabinet czy czekać na powiększenie się rodziny. RUFUSto projekt, który oferuje 3 przestronne sypialnie, w których z łatwością możemy zaaranżować strefę wypoczynku, zabawy czy pracy.


Łazienki w domu - czy jedna wystarczy?


Jedna łazienka w domu w większości wypadków będzie wystarczająca, jednak powinniśmy dostosować tę kwestię do swoich oczekiwań. Jeśli lubimy prywatność i komfort użytkowania w domu, to warto mieć łazienkę i osobno toaletę - dzięki temu nasi goście będą mogli swobodnie z niej korzystać a my zachowamy prywatność w naszej łazience. Wielu inwestorów ceni ten komfort, jednak dla niektórych jest to po prostu zbędny wydatek i decydują się na jedną łazienkę, w której mają zarówno toaletę, prysznic, jak i wannę.


Ponownie - warto tutaj dostosować swoje wybory do własnych preferencji oraz budżetu, jaki zamierzamy założyć na budowę domu. To my mamy czuć się komfortowo w swoich wnętrzach, niekoniecznie takich samych, jakimi dysponują nasi przyjaciele. Wiele osób uważa, że zamiast dodatkowej łazienki lepiej zainwestować w lepszą jakość materiałów wykończeniowych czy w aranżację ogrodu. Tak czy inaczej - wybór projektu domu rozpoczyna piękną przygodę i warto go przemyśleć.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663