Gwarantujemy najlepszą cenę projektu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł 🧡 23% zniżki na adaptację do działki do 20.07.

Projekty małych domów parterowych

Blog dom tani w budowie

data publikacji
12.11.2020


Wybór odpowiedniego projektu domu to niewątpliwie duże wyzwanie. W końcu to inwestycja na lata. Warto więc dobrze przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości.


Projekty małych domów parterowych - czy to dobry wybór?


Wśród grupy osób decydujących się na rozpoczęcie przygody z budową własnego domu, na popularności zyskują projekty małych domów parterowych. Są to  kompaktowe budynki o powierzchni od 100 mdo 120 m2. Tym co wyróżnia ten tym zabudowy jest jednopoziomowa konstrukcja przypominająca bryłę, idealna dla osób ceniących wygodę i prostotę.


Znakomita oferta dla osób chcących zapewnić sobie łatwość w dostępie do pomieszczeń oraz uniknąć codziennych wycieczek schodami. Miłośnicy natury również będą w tym wypadku wysoce usatysfakcjonowani, ideą domu parterowego jest nierozerwalny kontakt z ogrodem.


Czy dom parterowy może być nowoczesny?


Wielu kojarzy projekty małych domów parterowych z nudną kwadratową konstrukcją bez wyrazu. Z całą pewnością nie musi tak być! Bryła, jak określa się ten rodzaj zabudowy, oraz jej wnętrze pozostawiają miejsce fantazji, mogą mieć designerski sznyt. Indywidualny charakter obiektu może zostać wyrażony za pomocą wykorzystania przestrzeni oraz rozmieszczenia pomieszczeń, przykładowo z wykorzystaniem popularnej współcześnie antresoli. Również zewnętrzna odsłona budynku nie musi być nudna.


Ciekawa elewacja czy nowoczesny ogród otaczający posiadłość podrasuje odbiór budynku i ucieszy oko najbardziej wymagających. Na rynku istnieje wiele przykładów designerskich projektów konstrukcji jednokondygnacyjnych, od wykorzystania ozdobnego drewna po projekty w których posłużono się urokliwymi elementami kamiennymi. Wszystko zależy od projektu, więc jest kwestią umowną.


Przestrzeń pod zabudowę


Przy wyborze wielkości projektu najistotniejsze znaczenie ma rozmiar działki na której ma powstać zabudowa. Mały dom jednokondygnacyjny do 120 m2 sprawdzi się nawet na niewielkiej przestrzeni którą dysponujemy. W przypadku większego domu byłoby to niemożliwe. Trzeba zaznaczyć, że korzystając z gotowego projektu małego domu parterowego unikamy wielu problemów, a możemy wiele zyskać. Odpowiednio dostosowany do potrzeb klienta zamysł architektoniczny pozwala na zrealizowanie marzenia o komfortowym, prostym konstrukcyjnie oraz korzystnym cenowo domu, zarówno w budowie jak i w utrzymaniu.

 

 

"Ten jedyny" - 4 kluczowe czynniki wyboru odpowiedniego projektu


  • odgórne ustalenia gminne dla danej działki - analizie należy poddać plan zagospodarowania miejscowego bądź warunki zabudowy,

  • budżet - koniecznością jest zamknięcie wydatków na projekt, budowę i zagospodarowanie w pewnych ramach,

  • właściwy dla preferencji kształt budynku - projekt musi być funkcjonalny i dostosowany do potrzeb przyszłych mieszkańców,

  • walory estetyczne z uwzględnieniem własnych wymagań oraz ewentualnie adaptacji ich do okolicy.Idealny projekt domu parterowego - na co zwrócić uwagę?


Dla kogoś kto jest tak zwanym laikiem budownictwa najważniejsze jest wsparcie fachowca. Jest to nieodzowny etap nawet przy wyborze projektu małego domu parterowego. Rynek oferujących się obecnie profesjonalistów jest pokaźny. Decydując się na skorzystanie z gotowego zamysłu, należy wytypować odpowiednie biuro architektoniczne.


Rozeznanie jest więc koniecznym elementem. Głównymi elementami przesądzającymi o podjęciu decyzji powinny być doświadczenie, terminowość przy wykonywaniu zleconych zadań oraz kwalifikacje fachowca któremu ma zostać powierzone nasze zamówienie. Nie bez znaczenia jest również zakres usługi oferenta. Biuro zapewniające kompleksową usługę będzie najlepsze. Oprócz zamysłu zapewni merytoryczne wsparcie zarówno przy spełnianiu wymagań formalnych jak i na etapie budowy.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663