🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Projekty łazienki - na co zwrócić uwagę

Blog dom tani w budowie

data publikacji
22.10.2021


Łazienka jest szczególnym miejscem w każdym domu, ponieważ stanowi bardzo osobiste pomieszczenie dla rodziny i często służy, jako małe domowe SPA. Wnętrza łazienek mogą być różnorodne.


Urządzone w stylu klasycznym, retro, industrialnym, skandynawskim, minimalistycznym czy glamour mają za zadanie spełniać indywidualne oczekiwania mieszkańców.


Bardzo ważne przy projektowaniu łazienki są pomieszczenia, ich wielkość, kształt, jakie wzornictwo geometryczne ma zostać wykorzystane oraz co najważniejsze czy łazienka będzie funkcjonalna i komfortowa.   


Praktyczne funkcje


Każda mniejsza DOM Z WIDOKIEM 3 (EA25) lub większa łazienka KA23 (IM63) ma udogodnić życie mieszkańców. Oferta na rynku dostępnych aktualnych i nowoczesnych aranżacji, kolekcji płytek ceramicznych czy gresowych, stylowych baterii, akcesoriów ceramicznych typu: umywalki, wanny czy prysznice itd. jest bardzo różnorodna.


Do tego w dzisiejszych czasach nie musimy się martwić o to, czy podołamy osobiście zaaranżować przestrzeń łazienki, ponieważ możemy skorzystać z realizacji projektów architektów wnętrz, którzy bez wątpienia zagospodarują odpowiednio funkcjonalnie każdą łazienkę HOMEKONCEPT-28 (EA62).


Oczywiście trzeba mieć na uwadze dodatkowe koszta związane z pokryciem pracy architektów oraz czas ale, jeśli mamy dodatkowe finanse, które pozwalają na wynajęcie projektanta, to warto z takiego rozwiązania skorzystać.


Idealna łazienka


Wielkość i układ łazienki jest bardzo istotny o czym zostało wspomniane już wcześniej. Dostosowanie projektu łazienki do potrzeb i pragnień jest bardzo ważne. Każdy dom jest inny KLASYCZNY D33 (IX93), dlatego praktyczne i wyrafinowane funkcje zapewniają szereg rozwiązań, które pozwolą cieszyć się komfortem, estetyką, czystością i łatwością obsługi, a do tego indywidualnie dobrany projekt będzie służył przez długie lata dzięki odpowiednio zaprojektowanemu wnętrzu.


Nowa łazienka bez względu na wybrany styl, to inwestycja którą należy mądrze przemyśleć również przy doborze barw i sprzętu. Warto więc pomyśleć czy zaplanowane urządzenie łazienki będzie za kilkanaście lat modne, jak w obecnym czasie DOSKONAŁY (IP64) i TANITA II G2 ENERGO (IT98).


Istotne elementy


Oświetlenie, ogrzewanie, elektroniczny sprzęt należy już od samego początku wziąć pod uwagę. Ogrzewanie podłogowe, grzejniki czy podgrzewacze do ręczników dodają ciepła, a do tego ułatwiają życie w nowoczesnym, dobrze zaplanowanym domu już od samego początku LIV 3 G2 (BT44) lub PADME (IN21).


Przy projektowaniu łazienki zainstalowanie odpowiedniego światła w łazience jest bardzo istotne, ponieważ powinno pochodzić ono z co najmniej dwóch różnych źródeł co odpowiednio doświetli łazienkę i stworzy relaksującą atmosferę.


Bardzo istotną sprawą jest założenie odpowiedniej wentylacji, więc na samym początku warto pamiętać o wywietrznikach powietrza. Uwzględnienie odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia łazienki jest niezwykle istotnym etapem aranżacji.


Instalacja i rozmieszczenie


Wolna przestrzeń przed wejściem do wanny lub pod prysznic czy między szafkami i umywalką zapobiega kolizjom pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Tutaj sprawdza się znakomicie zasada architektów od projektowania pomieszczeń, że lepiej kilka centymetrów za dużo, niż za mało DOM PASJA 55 (JA77).


Każda przestrzeń w każdym domu jest inna. Jedne łazienki charakteryzują się większym metrażem KARAT 2 (IK97) - inne natomiast mniejszym DOM PRZY DIAMENTOWEJ (IW16). Warto w takich przypadkach zastosować rozwiązanie, które na pewno sprawdzi się w przyszłości.


Oprócz zastosowania dużych luster, które optycznie powiększają łazienkę, odbijają światło czy przy pomocy wyrównaniu proporcji odcieni płytek w jasnych barwach oczywiste jest to, że tego rodzaju sposoby optycznie powiększają wnętrze i sprawiają, że wyłożona powierzchnia wizualnie się oddala Dom E-128.


Dla powiększenia powierzchni warto zastosować podwieszane, pojemne szuflady, które doskonale spełniają funkcję, nie tylko ze względów praktycznych ale przede wszystkim ułatwiają utrzymanie łazienki w nienagannej czystości.


Jeśli planujemy w łazience zainstalować również np. pralko-suszarkę, a najczęściej właśnie, to łazienka jest miejscem, gdzie tego rodzaju sprzęty są używane, warto zadbać o to, aby zabudować dodatkową powierzchnią szafki do różnego rodzaju płynów, proszków oraz innych środków chemicznych KA82 (JB54).

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663