Gwarancja najniższej ceny - 🧡 wiosenne rabaty na projekt domu! Tylko do 17.04 ☀️

Projekty domów z kosztorysem

Blog dom tani w budowie

data publikacji
08.09.2020


Projekt z kosztorysem - czy warto w niego zainwestować? Odpowiedź brzmi oczywiście TAK! Najbardziej znane budowlane powiedzenie brzmi: "pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie". Jeśli zamierzasz poprzestać na pierwszym, kosztorys pomoże Ci uchronić się przed licznymi błędami i pułapkami czyhającymi na początkujących inwestorów budowlanych. Jakie korzyści płyną z zamówienia kosztorysu dowiecie się z dalszej części tekstu, zapraszamy do lektury!

 

ROZEZNANIE


Najważniejszą zaletą zamówienia projektu domu z kosztorysem jest otrzymanie wraz z nim zestawienia aktualnych i realnych potencjalnych wydatków. Niezwykle ważne jest określenie już na początku przygody z budową domu budżetu oraz oszacowanie, na które etapy przeznaczyć poszczególne jego części.


Będąc laikiem w dziedzinie budownictwa i wykańczania wnętrz łatwo zagubić się w mnogości ofert, rozwiązań technologicznych a nawet porad osób nam bliskich - często mama, wujek czy znajomy znajomego chcąc nam doradzić robią nam tylko mętlik w głowie. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką rzetelne informacje, do których w każdej chwili możemy wrócić, zestawić je z otrzymanymi ofertami, porównać ceny.

 

PEWNOŚĆ SIEBIE

Nic tak nie ułatwi przejścia przez czas budowy jak pewność siebie. Nie mówimy tu oczywiście o arogancji, a o podpartej faktami i doświadczeniem osób z branży budowlanej wiedzy. Kto miał już styczność z budową - słyszał, a kto jeszcze nie miał - z pewnością usłyszy kultowe już powiedzenie "NIE DA SIĘ".


Nie da się tego zrobić, nie da się tak - trzeba inaczej, nie da się za te pieniądze, nie da się i już! Otóż drodzy inwestorzy, w 9 na 10 przypadków da się! Da się zbudować dom zgodnie z projektem, da się wykonać instalacje bez zmian czy poprawek, da się wykonać usługę zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i z pewnością da się też ją wykonać za ustaloną kwotę!


Najwięcej zależy od Waszego podejścia, nastawienia i pewności siebie właśnie! Dane zawarte w kosztorysie pomogą Wam wynegocjować najkorzystniejsze dla Was warunki zarówno cenowe jak i jakości wykonania!

 

RÓWNOWAGA


Częstą pułapką czyhającą na inwestorów jest konfrontacja ze sprzedawcami towarów i usług. Prawie równie popularnym powiedzeniem budowlanym co "nie da się" jest "Niech Pan/Pani dołoży tysiąc/dwa/pięć/dziesięć na klej/piec/okna/styropian - w skali całej budowy to niewielki koszt, a będzie Pan/Pani miał towar premium" Błąd!


Popadając w przesadę już na początku budowy istnieje ryzyko - graniczące z pewnością, że zwyczajnie zabraknie nam pieniędzy na kolejnych etapach. Oczywiście, nie sugerujemy rezygnowania z wysokiej jakości! Radzimy jednak wybierać to na co nas rzeczywiście stać z rozwagą i rozsądkiem. Nie dajmy sobie wmówić, że potrzebujemy wszystkich najnowszych (często jeszcze nie sprawdzonych) rozwiązań technologicznych, podczas gdy na co dzień korzystamy tylko z najprostszych funkcji urządzeń! Nie zawsze też drogie oznacza najlepsze - często dobry marketing winduje cenę do chmur! Wybierajmy to co dla nas optymalne w oparciu o rzetelne dane zawarte właśnie w kosztorysie!

 

AKTUALNE DANE RYNKOWE


W kosztorysie znajdziemy odzwierciedlenie tego co aktualnie dzieje się na rynku. Ceny usług i towarów są na bieżąco aktualizowane dla przedstawienia możliwie wiarygodnych i miarodajnych danych. Cała budowa składa się z wielu etapów, które w kosztorysie są wyczerpująco opisane i przeanalizowane. Z taką dawką sprawdzonych informacji nie pogubicie się w gąszczu budowlanych wyzwań. Kosztorys pomoże Wam rozsądnie gospodarować Waszym budżetem i uniknąć niepotrzebnego stresu. Będzie kierunkowskazem. 

 

Mamy nadzieję, że pokazaliśmy, dlaczego już na starcie warto dać sobie przewagę i zamówić kosztorys. Życzymy Wam samych powodzeń na Waszych wymarzonych budowach! Dacie radę - bo jak nie Wy to kto! (Więcej znajdziesz tutaj: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-z-kosztorysem/)

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663