🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Projekty domów piętrowych

Blog dom tani w budowie

data publikacji
06.08.2020


Proces wyboru projektu budowy nowego domu jest bardzo ekscytujący, ale może być również nieco przytłaczający. Istnieje wiele decyzji do podjęcia, które będą miały trwały wpływ na nasze życie.

Szukając projektów domów piętrowych przekonasz się, że dostępnych jest wiele różnych stylów rozkładów pięter. Twój wybór powinien najpierw zostać zawężony o wielkość działki i budżet. Następnie musisz poznać potrzeby swojej rodziny, teraz i w przyszłości.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:


Określ swój budżet

Zanim zaczniesz przeglądać plany, musisz mieć realistyczne wyobrażenie o tym, ile będzie trzeba wydać na budowę domu.

Oferta wybieramprojekt.pl jest bogata w gotowe projekty domów piętrowych i z pewnością znajdziesz w niej coś dla siebie i pozwoli nakreślić przyszłe wydatki budowy. Trzeba pamiętać, że im bardziej będzie trzeba zmienić projekt podczas jego realizacji, tym bardziej wzrośnie cena podstawowa. Warto zapoznać się z różnymi stylami projektów domów, aby znaleźć taki, którego nie trzeba zmieniać.

Wiedz gdzie zbudujesz

Jeśli masz kilka projektów, które ci się podobają, warto zorientować się, który z nich najlepiej sprawdzi się na zakupionym przez Ciebie gruncie. Gotowe projekty domów przeznaczone są zwykle na grunty płaskie lub lekko nachylone, więc to szczególnie ważna kwestia, jeśli przyszłe miejsce budowy jest nierówne. Projekt, który dobrze współpracuje z gruntem jest tańszy w budowie.

Planuj robiąc listy

Przyjrzyj się krytycznemu spojrzeniu na Twój obecny dom i zacznij dostrzegać to, co w nim lubisz, a co nie. Z funkcji, które chcesz mieć w swoim przyszłym domu, stwórz listę rzeczy, które Ci odpowiadają oraz takich, których chcesz unikać.

Pamiętaj o swoich potrzebach

Twoja lista życzeń powinna odzwierciedlać Twój styl życia pod względem układu i praktyczności.

Bawisz się często, czy rzadko? Uwielbiasz tętniące życiem letnie grillowanie na świeżym powietrzu przy basenie, czy wolisz przytulać się przed filmem w kinie domowym?


Decydowanie o walorach estetycznych może być jednym z najtrudniejszych zadań, ale jeszcze ważniejszym jest to, aby nie przypisywać temu priorytetu – w końcu zawsze można później zmienić kolor. Najważniejszym jest podejmowanie zdecydowanych decyzji w kwestiach, których nie będzie można zmienić po zakończeniu budowy domu.


Ilość pięter

Nie każdy plan domu piętrowego będzie odpowiadał stylowi i etapie Twojego życia. Może masz małe dzieci, które potrzebują rodziców w pobliżu lub nastolatków, którzy potrzebują przestrzeni. Chodzenie po schodach kilka razy w nocy dla starszych osób i najmłodszych dzieci może nie być zbyt wygodne, ale również słuchanie początkującego perkusisty ćwiczącego w pokoju obok może nie być zbyt przyjemne.

Być może trzeba będzie się zastanowić, gdzie umieścić domowe biuro, lub gości. Pamiętając o tych rzeczach, możesz skupić się na tym, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz, gdy zaczniesz przeglądać plany wymarzonego domu.

Otwarta przestrzeń, czy więcej pokoi do zamknięcia?

Masz dzieci, na które chcesz mieć oko podczas robienia kolacji? Może potrzebujesz zamkniętej przestrzeni, której będziesz mógł pracować lub spędzić czas sam ze sobą? Szukając planu przyszłego domu musisz pamiętać o wyborze układu pomieszczeń komfortowego dla wszystkich domowników.


Planowanie przestrzeni

Upewnij się, że rozmiary pomieszczeń będą odpowiednie do Twojego stylu życia i codziennych. Zorientuj się, czy projekt, na który patrzysz, będzie odpowiedni pod kątem umiejscowienia w nim potrzebnych rzeczy mebli. Nie chcesz skończyć jak Harry Potter żyjący w małej klitce pod schodami. Posiadając dużą rodzinę, nawet w przypadku domów piętrowych metraż domu może nie być dla Was wystarczający.

Jeżeli planujesz używać mebli z Twojego aktualnego domu zmierz je dokładnie i zaplanuj dokąd dostosowywałby w twój nowej przestrzeni. Upewnij się, że będą pasować.

Kupując nowe meble dobrym pomysłem jest udanie się do salonu meblowego i zainspirowanie się ofertą sklepu pod kątem aranżacji pomieszczeń Twojego nowego domu.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663