🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Projekty domów nowoczesnych tanich w budowie

Blog dom tani w budowie

data publikacji
25.04.2022


Szukasz taniego w budowie projektu domu i nie wiesz od czego zacząć? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby zminimalizować koszty budowy. Jak znaleźć wymarzony dom, który przyciągnie nowoczesnością, a jednocześnie jego budowa nie nadwyręży naszego budżetu? Poznaj nasze pomysły na nowoczesny i tani projekt domu.


Mierz siły na zamiary


Budowa własnego domu to marzenie wielu Polaków. Nic dziwnego. Często przez lata pomieszkujemy w ciasnych kawalerkach lub mini-apartamentowcach, gdzie do dyspozycji mamy małą łazienkę, niewielki aneks kuchenny i ciasną sypialnię. Dlatego dom kojarzy się nam z przestronnością, wygodą i komfortem. Wreszcie możemy pozwolić sobie na dużą łazienkę z wanną i prysznicem, kuchnią pełną szafek i osobnymi pokojami dla dzieci. Warto jednak przy planowaniu koncepcji wymarzonego domu nie zachłysnąć się wybujałymi marzeniami i dostosować oczekiwania do możliwości finansowych.


Zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o projekcie domu, zastanów się, jakie pomieszczenia są Ci naprawdę niezbędne? Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem projektuj dom dostosowany do swoich potrzeb. Jeśli dane pomieszczenie nie jest Ci niezbędne zastanów się, czy koniecznie musisz mieć je we własnym domu. Garderoba lub spiżarnia to z pewnością przydatne rozwiązania. Ale czy siłownia, lub osobna bawialnia dla dzieci jest naprawdę konieczna? Dwie łazienki w domu piętrowym są już standardem, ale trzecia, bezpośrednio przy sypialni być może nie jest aż tak potrzebna.


Budowa to sztuka kompromisu


Jeśli planujesz niewielki domek z poddaszem użytkowym o powierzchni do stu metrów, prawdopodobnie będziesz musiał zrezygnować z garażu w bryle, lub wybudować go kosztem mniejszego salonu. Pamiętaj, że każdy kolejny metr domu to dodatkowe tysiące złotych łącznej inwestycji. Jeśli zależy Ci na dużych przestronnych pokojach, ogranicz dom do trzech sypialni. Jeśli potrzebujesz ich więcej, ogranicz ich metraż i zmniejsz planowaną powierzchnię. Pamiętaj, że życie głównie toczy się w salonie i tu warto ulokować dodatkowe metry powierzchni.


Proste, nieskomplikowane rozwiązania


Szukając domu taniego w budowie postaw to sprawdzone rozwiązania i prostą bryłę budynku. Unikaj zbędnych wykuszy, lukarn, skomplikowanych brył dachu. Najtańsze w budowie będą domy parterowe (o niezbyt dużej powierzchni zabudowy), lub domy z poddaszem użytkowym. Dom piętrowy to większe koszty, ze względu na konieczność budowy pełnego piętra i dodatkowego stropu.


Jeśli szukasz bryły nowoczesnej pomyśl o tak zwanej "nowoczesnej stodole". To niezwykle popularne ostatnimi laty rozwiązanie, które przyciąga prostotą i stosunkowo niskimi kosztami budowy. Dom z poddaszem użytkowym na planie prostokąta o dwuspadowym dachu - to najważniejsze założenie projektu. Szukaj projektów, gdzie stosunkowo mało miejsca zajmuje komunikacja. Długie i skomplikowane korytarze zabierają niepotrzebnie metry użytkowe domu.


Projektuj z wizją


Już na etapie projektu domu powinieneś mieć zarys wyglądu całego domu - łącznie z meblami i sanitariami! To niezwykle ważne, ponieważ ogranicza koszty późniejszych przeróbek i zmian projektowych.


Czy będziesz mieć kominek w salonie? Jeśli nie szukaj projektu bez niego, lub poinformuj architekta adaptującego projekt o tej zmianie. Czy planujesz kotłownię na paliwo stałe, czy gazowe, lub pompę ciepła? Projekty dedykowane pod kotłownie węglowe, czy pelletowe, są zdecydowanie większe niż kotłownia gazowa. Jeśli planujesz grzać gazem, duża kotłownia jest Ci niepotrzebna - nie generuj dodatkowych kosztów związanych z jej budową.


Jeśli planujesz dwie łazienki w domu wybierz projekt, gdzie znajdują się niemal nad sobą. Bliskość instalacji to kolejna oszczędność w trakcie budowy. Jeśli zamiast prysznica na parterze chcesz mieć jedynie WC, nie wybieraj projektu z ogromną wanną na dole. To znów strata dodatkowego metrażu, który można przeznaczyć na część wypoczynkową.


Gdzie szukać tanich projektów?


Szukając projektu domu możesz skorzystać z gotowych projektów w internecie. Są one zazwyczaj sporo tańsze niż projekty na indywidualne zamówienie. Często znajdziesz grupy osób budujących dom z jednego projektu - to cenne miejsce, gdzie można wymienić się doświadczeniami i radami. Poszukując projekty domów nowoczesnych tanich w budowie korzystaj z gotowych filtrów w wyszukiwarce. Ułatwi to poszukiwania i pomoże w rozeznaniu na rynku projektowym.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663