🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Projekty domów na wąską działkę

Blog dom tani w budowie

data publikacji
02.08.2020


Stawianie domu na wąskiej działce może być problematyczne. Należy bowiem spełnić określone wymagania, zanim uzyska się pozwolenie na budowę. Jednak problemem jest również dostosowanie projektu domu do niewielkiego metrażu dostępnego terenu. Wybierając szkic, ważne jest to, by jak najlepiej zagospodarować tę niewielką przestrzeń tak, by wszyscy użytkownicy budynku mogli komfortowo z niej korzystać. Na jaki projekt się więc zdecydować?


Jak poszukiwać projektów domów na wąską działkę?

W pierwszej kolejności warto dokładnie poznać wymiary działki, a także dowiedzieć się, w jakich granicach można na niej postawić dom jednorodzinny. W ten sposób można w znacznym stopniu zawęzić poszukiwania idealnego projektu domu na wąską działkę.


Mając już takie wytyczne, warto bowiem skorzystać z firmowych stron biur projektowych, na których dostępne są różne filtry wyszukiwania, w tym dotyczące maksymalnego metrażu działki. Wtedy można się przekonać o tym, czy na danym metrażu działki uda się postawić wyłącznie dom piętrowy, długi budynek, czy może z użytkowym poddaszem.


Kiedy zdecydować się na prosty projekt domu z użytkowym poddaszem?

Jeśli istotne jest to, by przestrzeń, jaką zagwarantuje projekt domu na wąską działkę, była idealna dla co najmniej czteroosobowej rodziny, wtedy dom z poddaszem użytkowym może być najbardziej wskazany. Można bowiem w takim szkicu bardzo wyraźnie podzielić wnętrze na strefę dzienną i nocną.


Projekt domu jednorodzinnego tego typu ma najczęściej dach dwuspadowy, czego przykładem jest szkic Z293. Największą zaletą takiego budynku jest to, że przestrzeń jest niezwykle komfortowa, pomimo tego, że dom stoi na wąskiej działce. Użytkownicy z pewnością docenią przestronny salon i kuchnię, a także garaż.


W tym projekcie powierzchnia użytkowa jest wykorzystana maksymalnie i rozważnie, ponieważ nad garażem znajduje się taras, a do pokoju dziennego wpada dużo dziennego światła z uwagi na wysokie przeszklenia. Dodatkowym atutem jest stosunkowo nieduży koszt całego przedsięwzięcia. Bryła takiego budynku jest bowiem prosta.


Wybór domu na wąską działkę o dużej długości

Osoby, które preferują bardziej otwarty styl życia, mogą docenić rozwiązania, jakie znajdują się w projekcie domu o dużej długości. Jest to dom parterowy bez użytkowego poddasza, więc wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie. Ze względu na wyjątkowo prostą konstrukcję bryły w kształcie prostokąta, koszty wykonania i materiałów nie należą do wysokich.


Jeśli więc ktoś chciałby wybudować funkcjonalny dom możliwie niewysokim kosztem na wąskiej działce, taki projekt może być interesujący. Przykładem szkicu tego typu jest projekt domu jednorodzinnego Minimalny. Oprócz niskiej ceny, można cieszyć się z dowolnej aranżacji dostępnej przestrzeni. Duże szafy ustawione wzdłuż korytarza powodują, że pomieszczenia są przestronne i łatwo adaptować je do swoich indywidualnych potrzeb.


Dla kogo piętrowy dom na wąską działkę będzie idealny?

W ofercie biur projektowych można znaleźć wiele szkiców piętrowych domów na wąską działkę. Jednym z nich jest projekt domu jednorodzinnego KA28S. Nowoczesna kubatura o geometrycznym kształcie może nie wszystkim przypaść do gustu. Jednak projektanci postarali się o to, by pomimo prostej konstrukcji, nie był to budynek nijaki i nieatrakcyjny pod względem estetycznym.


Największą jego zaletą jest to, że pomieszczenia w nim są zaaranżowane w sposób funkcjonalny. To idealny wariant dla tych osób, które, pomimo wąskiej działki, nie chcą rezygnować z wielu udogodnień. W tym projekcie na parterze oprócz kuchni, salonu i jadalni, można korzystać z wiatrołapu, pomieszczenia gospodarczego, tarasu i garażu. Na piętrze natomiast są trzy pokoje, korytarz, łazienka, schowek i balkon.


Czym się kierować przy wyborze konkretnego projektu na wąską działkę?

Wybierając projekt domu na wąską działkę, należy poszukiwać takich rozwiązań, które byłyby możliwie w pełni komfortowe. Metraż działki może wprowadzać pewne ograniczenia, jeśli chodzi o kształt domu. Aczkolwiek w ofercie cenionych biur projektowych dostępne są zarówno nowoczesne bryły, jak i bardziej klasyczne, które pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663