Twoje projekty domów Skontaktuj się z nami Zadzwoń wybieramprojekt.pl 791 258 345 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 71 712 72 22 pn.-sb. 9:00 - 20:00 zaloguj się

Dom tani w budowie

blog budowlany

Projekty domów jednorodzinnych, z poddaszem do adaptacji - na co zwrócić uwagę

architekt 2020-02-07

W biurze projektowym można zakupić gotowy projekt domu jednorodzinnego, z poddaszem do adaptacji. Dostępne są unikalne, gotowe projekty domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. W kolekcji można znaleźć profesjonalne projekty zróżnicowane pod względem powierzchni, liczby kondygnacji i stylu. Oferowane projekty pozwolą stworzyć piękne i funkcjonalne domy, łatwe w budowie, ekonomiczne, a przede wszystkim mocne i trwałe. Dowodem, jakości każdego projektu, profesjonalizmu i niezawodności jest duża liczba domów, które zostały zrealizowane w ramach projektów biura.Projekty domów jednorodzinnych, z poddaszem do adaptacji


Z propozycji projektów domów jednorodzinnych, z poddaszem do adaptacji korzystają zarówno inwestorzy indywidualni, jak i deweloperzy realizujący inwestycje w budynki wielomieszkaniowe. Popularne kolekcje domów obejmują: gotowe jednopiętrowe projekty domów, projekty domów z poddaszem, opcje na wąskie działki, często nowoczesne projekty domów prywatnych z płaskim dachem, domy z garażem, domy z tarasem, projekty nowoczesnych domów, które są doceniane przez wszystkich.


Gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym


Domy jednorodzinne, z poddaszem do adaptacji to bogata kolekcja w ofercie biura projektowego, bardzo przydatna dla osób poszukujących inspiracji. Ich najważniejszą zaletą jest praktyczny podział na strefy dzienne i nocne, które wypełniają przestrzeń poszczególnych pomieszczeń, zapewniając swobodę i wygodę użytkowania w domu. Ponadto mniejsza powierzchnia zabudowy domu z poddaszem do adaptacji oznacza, że projekty domów można realizować nawet na małych obszarach. A co najważniejsze dom z poddaszem jest tańszy w budowie i ogrzewaniu.


Dzięki funkcjonalnemu układowi domów jednorodzinnych, z poddaszem do adaptacji możliwa jest wygodna komunikacja i łatwy dostęp do ogrodu z dowolnej części domu. Plany takich domów są najczęściej wybierane przez rodziny z dziećmi i osoby starsze, dla których codzienne chodzenie po schodach może być trudne. Biuro oferuje zarówno projekty małych domków, jak i rozległe, przestronne rezydencje.


Projekty, na które warto zwrócić uwagę


Warto zwrócić uwagę na projekt domu jednorodzinnego piętrowego Emilian (IW76), z poddaszem do adaptacji o powierzchni użytkowej 254,07 m2. Projekt domu o architekturze zakorzenionej w polskich tradycjach, poszukiwany jest przez osoby ceniące domy bez skosów na poddaszu. Obszar dzienny to ogromny salon z jadalnią i kuchnią schowaną z przodu budynku. W projekcie domu na parterze zaplanowano pokój, który z powodzeniem można wykorzystać, jako sypialnię dla gości. Na pozostałej części parteru znajduje się kotłownia, spiżarnia, łazienka, garderoba. Na piętrze domu zaplanowano 4 sypialnie, w tym jedna z własną garderobą i łazienką, dodatkowo umieszczono na planie pralnię. Pokoje oświetlone są dużymi oknami. Poddasze użytkowe posiada wysokość taką samą jak wysokość piętra, można je przekształcić w dowolny sposób, urządzając na przykład pokój na nastolatka czy pracownię artystyczną.


Projekt domu jednorodzinnego BW-52 bez garażu (IW88) z poddaszem do adaptacji o powierzchni 129,90 m2 to ekonomiczny i prosty projekt dla jednej rodziny z możliwością częściowego wykorzystania poddasza na funkcję mieszkalną. Dom wieńczy dach kopertowy pokryty dachówką cementową lub ceramiczną. Nowoczesne fasady zapewniają ciekawy wygląd budynku, lekkie jasne tynki, nadają tarasowi niepowtarzalny klimat. Funkcjonalny projekt zapewnia mieszkańcom komfortowe warunki życia. Szerokie przeszklenie tarasu wizualnie tworzy przestrzeń i skutecznie otwiera widok na ogród. Na parterze domu zaprojektowano 4 pokoje, kuchnię. Program strefy parterowej uzupełnia łazienka, WC, pomieszczenia gospodarcze, kotłownia. Dzięki starannej i racjonalnej organizacji przestrzeni na poddaszu mieszkańcy mają pokój, łazienkę i strych.


Czym wyróżniają się projekty domów jednorodzinnych, z poddaszem do adaptacji?


Dom z poddaszem do adaptacji, którego wysokość zależy od nachylenia dachu, jest w rzeczywistości strychem użytkowym. Ciężar domu z takim poddaszem jest mniejszy niż ciężar dwupiętrowego budynku, więc budowa fundamentu będzie kosztowała mniej. Z drugiej strony konstrukcja poddasza, jego dekoracja i izolacja są droższe, ponieważ geometria pełnego piętra jest bardzo prosta, czego nie można powiedzieć o spadzistym dachu. Budżet na budowę domów o tej samej powierzchni, strukturze i konfiguracji dachu różni się w zależności od liczby kondygnacji. Budynek opłacalny to dom z poddaszem do adaptacji, droższa opcja to budynek piętrowy. Jeżeli ktoś dysponuje niewielką powierzchnią działki wybór domu jednorodzinnego z poddaszem jest dobrym posunięciem.


Interesujący jest projekt domu jednorodzinnego z poddaszem do adaptacji Flawia III (FH58) o powierzchni użytkowej 107,60 m2 zawiera on garaż dla jednego samochodu. Przykryty jest dachem dwuspadowym z dachówki ceramicznej lub cementowej. Jest to prosta bryła w kształcie prostokąta, z maksymalnym wykorzystaniem powierzchni. Rodzina cztero lub sześcioosobowa będzie mogła mieszkać w doskonałych warunkach. Wzdłuż całej linii bocznej elewacji przebiega salon z jadalnią, dzięki czemu ten projekt  domu jest odpowiedni na działkę z wjazdem od południa i od północy. Praktycznym pomysłem projektanta było ożywienie bryły w dwa podcienie: na elewacji frontowej jako ochrona wejścia do domu i na elewacji ogrodowej jako częściowe zadaszenie dla tarasu. W elewacji bocznej zaprojektowano okna wykuszowe które stanowią ciekawe urozmaicenie projektu.  


Przeglądając projekty domów jednorodzinnych z poddaszem do adaptacji, można szybko się zorientować, że budując dom parterowy zapewnia się całej rodzinie wygodne mieszkanie na jednej kondygnacji. Posiadając poddasze, można go zagospodarować na przykład w momencie powiększenia rodziny czy potrzeby stworzenia gabinetu do pracy w domu.Taka etapowa budowa pozwala rozłożyć koszty w czasie, unikając narażenia się na problemy finansowe.

 

Komentarze