
Biuro projektowe oferuje dużą ilość gotowych projektów. Oczywiście, przeglądając katalogi i projekty domów jednorodzinnych online, każdy zastanawia się, jaki projekt domu wybrać? Przystępując do wyboru projektu domu trzeba mieć świadomość, że jest on ściśle związany z warunkami znajdującymi się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie czynniki wskazują ile dom może mieć kondygnacji, na jaką wysokość może zostać wybudowany, jaki kształt dachu można zastosować. Planując budowę piętrowego domu jednorodzinnego, warto skorzystać z gotowego projektu, który będzie uwzględniał potrzeby danej rodziny.
Co powinien zawierać projekt domu jednorodzinnego piętrowego?
Projekt powinien również uwzględniać specyfikę obszaru i najlepsze wykorzystanie jego naturalnych warunków. Powierzchnia domu powinna być dostosowana do wielkości działki i potrzeb mieszkańców. Warto wziąć pod uwagę nie tylko obecne, ale także przyszłe potrzeby rodziny. Warto również rozważyć dodatkowy pokój, który można zarezerwować na studio lub sypialnię dla gości. Często rodziny poszukują projektów domów jednorodzinnych piętrowych, zawierających kilka sypialni, dwie łazienki piękny salon z aneksem kuchennym oraz garaż na jeden lub dwa samochody. Osoby zainteresowane ofertą biura projektowego mają możliwość przeglądania zdjęć interesujących ich projektów domów, poznać układ pokoi oraz ich użyteczność, sprawdzić najkorzystniejsze rozwiązania.
Przykładem dobrego rozwiązania architektonicznego jest projekt domu jednorodzinnego piętrowego E-123 (DR23) o powierzchni użytkowej 177,3 m2. Jest to reprezentacyjny dom z garażem na dwa samochody, usytuowany naprzeciwko głównej linii budynku. Odpowiednia wysokość drugiego piętra jest gwarancją wyjątkowego komfortu i przestronności, zaprojektowanej tam strefy. Harmonijna kompozycja elewacji to połączenie lekkiego tynku i płytek klinkierowych lub kamienia. Liczne przeszklenia doskonale oświetlają wnętrze domu, dodając wspaniały blok wizualnej lekkości. W części dziennej na parterze znajduje się salon z dużą jadalnią i kominkiem z płaszczem wodnym. Na piętrze zaprojektowano sypialnię z garderobą i łazienką, oraz dużą łazienkę i garderobę z przeznaczeniem dla całej mieszkającej tam rodziny.
Doskonała nawigacja na stronie internetowej pomaga w wyborze optymalnego gotowego projektu
Przejrzysta mapa witryny biura projektowego i najlepsza wyszukiwarka z zaawansowanymi kryteriami wyboru pozwoli szybko znaleźć projekty, które pasują do określonych parametrów. Wśród wielu kryteriów przydatnych przy wyborze projektów znajdują się takie parametry wyszukiwania, jak: liczba kondygnacji, dodatkowy pokój na parterze, z dużą kotłownią, salonem, z wejściem od południa, z tarasem nad garażem, z poddaszem do adaptacji. Wyszukiwanie obejmuje również takie dane, jak: wysokość budynku, powierzchnia zabudowy, szerokość działki. Na stronie publikowane są interesujące informacje dotyczące projektu, listę usług oferowanych przez firmę, konsultacje architektoniczne i aktualne promocje dla klienta.
Projekty domów jednorodzinnych – piętrowe
Jest to ciekawe rozwiązanie dla rodzin, poszukujących jasnych podziałów powierzchni znajdującej się na osobnych piętrach i przestronnych pomieszczeniach, co zapewni wszystkim swobodne użytkowanie domu. Domy dwupiętrowe są doskonałą opcją dla tzw. bliźniaków, zapewniając użytkownikom wygodne warunki do mieszkania. Podobnie jak domy z poddaszem użytkowym, można je budować na dowolnym placu budowy, niezależnie od jego kształtu i wielkości. Piętrowy dom jednorodzinny jest obiektem niezwykle efektownym, katalog biura projektowego posiada dużo ciekawych propozycji. Gotowe plany małych budynków oraz dużych willi występują w bogatej ofercie.
Mały dom, a może duży - który wybrać?
Domy jednorodzinne piętrowe to bardzo zróżnicowana kolekcja pod względem powierzchni użytkowej. Dla osób prywatnych i inwestorów dostępne są gotowe projekty wygodnych małych domów jednorodzinnych, o powierzchni np. 108 m 2. Istnieje możliwość zakupu projektu domu jednorodzinnego piętrowego o znacznej powierzchni użytkowej ponad 200 m 2, to piękne budynki cieszące się dużym zainteresowaniem. Tym, którzy są zainteresowani ekonomiczną realizacją inwestycji, szczególnie polecane są projekty taniej budowy domów. Tworzone są w celu optymalizacji kosztów budowy, aby inwestor, niezależnie od wielkości domu, mógł dostosować koszty realizacji do możliwości finansowych.
Projekt małego domu jednorodzinnego piętrowego KA85 S (JB61) o powierzchni użytkowej 107,99 m2 w zabudowie szeregowej, bliźniaczej. Jest to wygodna ekonomiczna opcja, projekt obejmuje zagospodarowanie parteru: wiatrołap, holl, łazienka, kuchnia, salon, garaż. Oraz piętro: holl, 4 sypialnie i łazienkę. Rodzina czteroosobowa będzie mogła wygodnie mieszkać w tym domu, nie ponosząc dużych kosztów budowy. Jest to dom jednorodzinny piętrowy z dwuspadowym dachem, którego minimalistyczny kształt i dekoracja fasady odpowiadają współczesnym trendom. Zaprojektowane z przodu dwa balkony tworzą praktyczny dach nad głównym wejściem. Spektakularnymi detalami są szklane balustrady, które dodają lekkości i podkreślają nowoczesny charakter domu. Staranna kompozycja fasady łączy w sobie dwa kolory z drewnianą okładziną, co dodaje uroku i naturalnej atmosfery. Część dzienna domu wygląda na przestronną i atrakcyjną.
Przykładem dużego budynku jest projekt domu jednorodzinnego/dwurodzinnego Dom z widokiem 4 (IK77) o powierzchni użytkowej 285,31 m2. Nowoczesny design domu to klasyczna forma z elegancką fasadą. Duże przeszklenia doskonale oświetlają wnętrze i naturalnie łączą dom z ogrodem. Obszar dzienny to wyjątkowo reprezentacyjna i tętniąca życiem przestrzeń, która łączy codzienne życie członków rodziny. Przestronny salon, jadalnia kuchnia i hol, oraz pokój dodatkowy to gwarancja swobody użytkowania i komfortu. Natomiast na piętrze znajdują się sypialnie dla dzieci i rodziców, łazienki i garderoby. Na piętrze mieści się duża antresola, którą można wykorzystać, jako dodatkowy pokój, a panoramiczne i kanciaste przeszklenie oferuje wspaniałe widoki na ogród. Duży taras z częściowym dachem to idealne miejsce na relaks przy każdej pogodzie i atrakcyjny letni kącik. Ta komfortowa willa, której całość tworzy układ litery T jest doskonałym miejscem do zamieszkania dla sześcioosobowej rodziny.
Projekty domów z dachem dwuspadowym, czterospadowym lub płaskim?
Dodatkową opcją jest rodzaj dachu dla przyszłego domu, a także kąt dachu. W ofercie biura projektowego wyodrębniono specjalne kategorie, aby ułatwić wybór rodzaju dachu. Już na początku poszukiwania odpowiedniego projektu można zdecydować, jaki powinien być jego projekt, czy chce się mieć dach dwuspadowy, dach wielospadowy, a może dom z płaskim dachem? Warto zauważyć, że dwuspadowy dach jest prostym i popularnym rozwiązaniem, które pozytywnie wpływa na koszt budowy domu.
Przykładem domu z dachem dwuspadowym jest projekt domu jednorodzinnego Dom z Piętrem (AG34) o powierzchni użytkowej 117,60 m2. Budynek stanowi prostą bryłę w tradycyjnej stylistyce, idealnie nadający się do zagospodarowania wąskiej działki. Jest to wygodna opcja dla zamieszkania czteroosobowej rodziny. Dach zaprojektowano z dachówki ceramicznej lub blachodachówki. Nie tylko domy o małej powierzchni projektowane są z dachem dwuspadowym, również duże, piękne rezydencje posiadają taki kształt dachu np. projekt domu jedno/dwurodzinnego Willa Anna Maria (IT48) o powierzchni użytkowej 286,17 m2.
Gotowe projekty domów w tradycyjnym i nowoczesnym stylu
Gotowe projekty wyróżniają się ciekawą architekturą, odpowiednim kształtem domu, starannie dobranymi materiałami elewacyjnymi i funkcjonalnymi kompozycjami wnętrz. Zostały zaprojektowane, jako domy energooszczędne, aby właściciele mogli cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, łatwością użytkowania i niski kosztami użytkowania. W kolekcjach domów jednorodzinnych piętrowych wprowadzano klasyfikację stylistyczną: projekty nowoczesnych domów, projekty tradycyjnych domów, aby każdy mógł szybko znaleźć dom spełniający preferencje estetyczne.
Wśród nowoczesnych domów znajdują się niezwykłe projekty domów z płaskim dachem np. projekt domu jednorodzinnego HomeKONCEPT-30 (GC86) o powierzchni użytkowej 247,16 m2. Jest to bardzo nowoczesny kształt budynku, zawierający niezwykłą pergolę z białych belek, która okala dom, wprowadzona ciekawa kolorystyka materiałów elewacyjnych a także stolarki okiennej i drzwiowej w ciemniejszych barwach nadaje całości niezwykłego charakteru.W gotowych projektach biura znajdują się atrakcyjne detale na świeżym powietrzu.Taras może pełnić rolę letniego salonu lub jadalni. Jego charakter podkreślają właśnie oryginalne popularne drewniane pergole. Można zakupić również projekty altanek, które urozmaicą ogród i dziedziniec w pobliżu domu. (Więcej tutaj: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-jednorodzinnego,pietrowego/)