Minimum 500 zł rabatu na projekt domu 🔥Voucher na projekt wnętrza - rabat 500 zł! 🧡 Kup pakiet do 15.06.

Projekty budynków gospodarczych

Blog dom tani w budowie

data publikacji
17.02.2020Projekty budynków gospodarczych - garaże, altany, kuchnie letnie


Często życie w mieście lub na wsi nie ogranicza się do budowy budynku mieszkalnego. W zależności od stylu życia, hobby i zawodu potrzebne są dodatkowe udogodnienia, takie jak: garaż, budynek gospodarczy na narzędzia, wiata, altana, kuchnia letnia. Oczywiście bardzo ważne jest, aby już na początku zarezerwować miejsce na posesji,na to co planuje się zbudować później, a następnie wybrać projekt budynku gospodarczego, który stylistycznie będzie połączony z domem.


Projekty budynków gospodarczych

W budynku gospodarczym przechowywane są narzędzia, sprzęt, nawozy i inne materiały. Zanim zacznie się zastanawiać, jak go zbudować, trzeba zrobić jeszcze kilka kroków. Budowa powinna rozpocząć się od ustalenia lokalizacji budynku na planie terenu. Zaleca się, aby rozważyć funkcjonalną ścieżkę od budynku gospodarczego do domu, wtedy nawet przy złej pogodzie wygodnie będzie dostać się do niego, aby wziąć niezbędne narzędzie.

Rysunek i projekt budynku gospodarczego jest ważnym dokumentem, w którym zapisane są wszystkie główne punkty przyszłej budowy. Gotowy projekt można zakupić w biurze projektowym, który opracuje także jego adaptację do posiadanej działki. Konstrukcję najlepiej postawić na podwyższonym terenie, aby budynek nie był zagrożony przez wodę. Projekty budynków gospodarczych mogą obejmować wersję murowaną (np. projekt APG-5 B – budynek gospodarczy JD43, budynek garażowo-magazynowy z pom. pomocniczymi IK29). A także wersję drewnianą (np. projekt G - altana 5 AZ94), wiata garażowa jednostanowiskowa HB36).

Projekty budynków gospodarczych mogą zawierać różny kształt budynku, może on być kwadratowy lub prostokątny. Konstrukcja dachu może być spadzista (np. projekt GARAŻ B3 budynek gospodarczy IB41) lub płaska (np. projekt G85a garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym EA29). Można wybrać dowolne materiały na dach, koncentrując się na własnych preferencjach i możliwościach finansowych.

Do pokrycia dachu odpowiednia jest blachodachówka (np. projekt W3 Wiata garażowa jednostanowiskowa HB37), dachówka ceramiczna (np. projekt BGS16 HA76). Cena najnowszych materiałów jest dostępna dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć indywidualną budowę budynku gospodarczego.

Korzyści z posiadania gotowego projektu budynku gospodarczego

Projekt pozwoli określić nie tylko wygląd i wewnętrzny układ pomieszczeń, ale także koszt całego budynku. Jest wiele powodów, dla których warto wybrać gotowy projekt budynku gospodarczego.

Kupując działkę budowlaną, jej właściciel musi zadbać nie tylko o dom, ale także zagwarantować dobre warunki do garażowania samochodu oraz składowania innych rzeczy. W przypadku, gdy garaż znajduje się w głównym budynku lub stanowi tak zwaną przybudówkę do bocznej ściany domu, nie trzeba poszukiwać miejsca do postawienia auta. Jednak w przeciwnym wypadku garaż będzie musiał zostać zbudowany osobno. Trzeba jasno stwierdzić, że garaż to także budynek gospodarczy do przechowywania pojazdów oraz innych przedmiotów.

W zależności od warunków klimatycznych terenu i częstotliwości użytkowania samochodu można zrobić dla niego solidną wiatę (np. projekt WIATA 2 A IJ16), garażowiata 2 IB45), lub zapewnić pełny garaż (np. projekt budynek garażowo-magazynowy z pom. pomocniczymi IK29, garaż z częścią mieszkalną i pomieszczeniem gospodarczym EW81)). Można także, w celu zaoszczędzenia miejsca na podwórku, połączyć garaż z innym budynkiem wolnostojącym (np. projekt G238 garażu / magazyn z pomieszczeniami gospodarczymi GV55).

Projekty budynków gospodarczych - racjonalność i funkcjonalność

Na każdej działce znajduje się, co najmniej jedna przybudówka. Projekty budynków gospodarczych obejmują na przykład takie niezbędne urządzenia na terenie, jak kurnik, stajnia, tuczarnia. Czasami potrzebne są również inne budynki. Korzystając z gotowego projektu można być pewnym racjonalnego wykorzystania każdego metra kwadratowego ziemi.

Najczęstszym ludzie poszukują projektu budynku gospodarczego, który pozwoli im rozwiązać problem z przechowywaniem narzędzi ogrodniczych, roweru, sanek itd. Projekty takich budynków nie są skomplikowane, mogą się różnić w zależności od preferencji i kierunków projektowych. Zasadniczo to pomieszczenie jest przystosowane do przechowywania artykułów gospodarstwa domowego (np. projekt G180 budynek gospodarczy GT75 – pow. 15,22 m2, G112 Budynek Gospodarczy GR13 pow. 41,70 m2).

Altana to także praktyczny budynek gospodarczy

Nie wszystkie obiekty mają jedynie znaczenie funkcjonalne. Altana jest, więc strukturą czysto dekoracyjną, mającą na celu uzyskanie przyjemności estetycznej. Ważne jest, aby otrzymała efektowny wygląd i wygodne umiejscowienie. Przykładem może być projekt: G - altana 5 (AZ94) o pow. 47,66 m2 z kominkiem i strychem, Altana 1 A (HW38). Dobrym pomysłem na funkcjonalny i ładny budynek gospodarczy jest kuchnia letnia, w której można przygotowywać posiłki i robić przetwory na zimę (np. projekt Kuchnia Letnia (ID68), KL14 Kuchnia letnia / budynek gospodarczy HD39).

Technologia budowy budynków gospodarczych

Przy budowie dużej lub małej konstrukcji ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad technologicznych. Każdy budynek gospodarczy może składać się z podłogi, ramy, drzwi, okien, dachu. Można kupić gotową konstrukcję i złożyć ją tylko w oddzielne sekcje za pomocą śrub.

Zamawianie i montaż wymagają pewnych dodatkowych kosztów, ale ogólnie, aby zaoszczędzić czas, ta opcja wznoszenia na działce budynków gospodarczych jest uzasadniona. Jednak postawienie budynku na podstawie projektu jest gwarancją jego długiego użytkowania.
 

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663