tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Projekt przyłączy dla ZUD

gorbag 2012-04-06

projekt przyłaczy zud

Powyżej pierwszy projekt przyłączy dla ZUD - Zakładu Uzgodnień Dokumentacji - widać przy okazji uzbrojenie działki. Na terenie działki jest od dawna woda i prąd. Woda będzie przyłączona w innym miejscu, prąd też robiony od nowa. To co jest ma za małą moc i idzie ze słupa. Podobno na przydział dla domu to nie wystarczy.

Kanalizacja od sąsiada, wymagana jest jego pisemna zgoda na wpięcie do studzienki i wejście na teren nieruchomości. Na szczęście jest to działka niezabudowana i bez nasadzeń, bo mogłoby być trudno.
Gaz jest w narożniku działki i na nim z kolei zależy sąsiadowi od studzienki kanalizacyjnej. Prawdopodobnie więc przebieg sieci będzie inny niż na rysunku, bo i tak trzeba będzie kopać wzdłuż drogi.

Ostatecznie pewnie wszystkie nitki pójdą równolegle środkiem drogi, problem w tym że wymagane jest 5 metrów szerokości, a nie wiadomo czy drzewa na to pozwolą. Szkoda by było ponadtrzydziestoletnich modrzewi i trochę młodszych świerków.

Kolory oznaczają: kanalizacja - brązowy, prąd - czerwony, gaz - żółty, woda - niebieski. Czerwone są również granice działki.

Komentarze

Widzę, że na wiosnę nie próżnujesz :)
Podoba mi się, że nie ulegasz presji otoczenia i nie poprawiasz znacznie projektu. To ma być stodoła - tania w realizacji i funkcjonalna. Taka właśnie jest Z8-ka (przynajmniej w moim przekonaniu), a układ pomieszczeń jaki proponujesz przypadł mi bardzo do gustu (chyba już o tym pisałem:)
Mam nadzieje, że w niedługim czasie też zacznę budowe swojej Z8-ki.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
gipson 2012-04-11 o 14:24