tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Projekt kuchni - przymiarki

gorbag 2013-12-29

projekt kuchni

Może nie projekt, ale przymiarki do rozmieszczenia mebli w kuchni. Plan wykonany w programie Ikei. Byliśmy tam wczoraj, oglądaliśmy kuchnie, ale nie znaczy to jeszcze, że tam ją kupimy, tym bardziej że fronty które nam się podobają, tanie nie są.

Na dziś, bardziej prawdopodobne jest zamówienie skrzynek np. na http://www.centrum.meble.pl/kk. Skrzynki sobie sam skręcę, a fronty może zamówimy u naszego stolarza?

W dwóch naszych dotychczasowych kuchniach sam robiłem meble. W pierwszej były to meble szkieletowe, w drugiej już skrzynkowe. W pierwszej fronty drewniane, w drugiej po prostu wycięte z płyt. Trochę z tym zeszło, ale oszczędności bardzo duże. Kuchnię mamy teraz niewielką, ale z tego co pamiętam wyszła w cenie około 600zł :). Jak nowa wyjdzie 7 razy drożej, to też nie będzie źle.

Komentarze

Uwzględniłem trochę zmian w kuchni:
- sprzęty: zlew mamy, kuchenka wolnostojąca, lodówkę mamy, na zmywarkę mamy sponsora, okap inny
- doszła górna szafka narożna
- w dwóch przypadkach zamiast frontów wiszące "kotary"
itd.
i wyszło około 6000zł przy prawie najdroższych frontach drewnianych Ramsjo i blacie wykończonym dębem. Sprzęt, czyli kuchenka z płytą indukcyjną i piekarnikiem to jakieś 2400zł. Prawie się więc mieścimy w założonych 8000zł.
gorbag 2014-01-01 o 20:40