Twoje projekty domów Skontaktuj się z nami Zadzwoń wybieramprojekt.pl 791 258 345 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 71 712 72 22 pn.-sb. 9:00 - 20:00 zaloguj się

Dom tani w budowie

blog budowlany

Projekt instalacji elektrycznej

gorbag 2013-02-24Powyżej bieżąca wersja projektu wewnętrznej instalacji elektrycznej. Po kliknięciu będzie większy obrazek. Na niej lampy, gniazdka i włączniki. Dodatkowe wyprowadzenie na zewnątrz: prąd do okolic bramy, prąd do szopy i garażu, prąd na tył ogrodu, domofon, strych z gniazdkami i światłem, wyjście do rekuperatora. Na dwóch narożnikach budynku po przekątnej lampy z czujnikami ruchu.

Popularne rzędy halogenków tylko na jednej ścianie w łazience i dookoła kuchni pod szafkami i nad blatem przy oknie.

Po wejściu do części prywatnej po prawej stronie będzie sterowanie ogrzewaniem i wentylacją, może jakaś stacja pogodowa itp. Dzwonek i domofon w holu.

Pomarańczowymi kwadratami oznaczyłem planowane plastikowe kanały zatynkowane w ścianie, którymi będzie można pociągnąć w przyszłości dowolne kable i się do nich z różnych stron dowiercić. Dostęp będzie od góry. Ewentualne kable internetowe, telewizyjne itp. puszczę kiedyś właśnie tędy, bo na razie nie chce mi się o tym myśleć. W jednym-dwóch przypadkach trzeba tylko jakoś ominąć wieniec.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Komentarze

Drobna zmiana do projektu - w sypialniach pewnie będą łączniki świecznikowe, czyli z dwoma pstryczkami. Gniazdka też mogą być w większej niż zaznaczona ilościach.Nie wiem czy dobrze liczę, ale wychodzi mi poniżej 60 punktów. Cena za punkt, z tego co pamiętam, to 30zł. gorbag 2013-02-25 o 07:58
Ja napiszę trochę z innej beczki, bo wydaje mi się, że cały czas jest na rzutach błąd. W pomieszczeniu koło kuchni jest okno, a na żywo nigdzie tego okna nie widzę :) to jak z nim jest naprawdę ? Zrezygnowałeś z niego w ostatniej chwili? mest 2013-02-26 o 19:46
Rzeczywiście jako podkład mam tu starą wersję projektu, bo akurat tę mam w postaci pdf-a, a tak było łatwiej niż na skanie z projektu.

Architekt mówił, że przez symetrię można by to okno zostawić, ale to był główny argument. W spiżarnio-pralni okna nam nie potrzeba, bo nie będziemy tam spędzać zbyt wiele czasu. Poza tym to prawie północ (z lekkimi doświetleniem przez zachodzące słońce). Niby im mniej tu okien tym lepiej, chociaż z okna do kuchni, sypialni i łazienki nie rezygnujemy :) To nie jest tak całkiem północ.
gorbag 2013-02-26 o 20:39