Gwarancja najniższej ceny - 🧡 wiosenne rabaty na projekt domu! Tylko do 17.04 ☀️

Projekt domu Róża wiatrów

Blog dom tani w budowie

data publikacji
22.05.2020


Decyzja o budowie domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wiąże się przecież zarówno ze sporą inwestycją, nierzadko wspomaganą kredytem bankowym, jak i z postanowieniem osiedlenia się na dłużej. czyli wyborem swojego miejsca na ziemi. A w miejscu takim każdy powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wszystko to oznacza, że konieczne jest optymalne zaplanowanie całego przedsięwzięcia, od wyboru lokalizacji i projektu, po wykończenie.


Pierwsza decyzja - lokalizacja


Gdy już klamka zapadła i wiadomo, że będziesz budował dom, musisz wybrać lokalizację. Pod uwagę trzeba wziąć odległość i czas potrzebny na dojazdy do pracy, bliskość szkół czy przedszkoli, dostęp do mediów (woda, gaz, elektryczność), otoczenie i bezpieczeństwo w okolicy. Szczególnie atrakcyjne są działki w pobliżu dużych aglomeracji, dobrze skomunikowane z centrum. Minusem takiego rozwiązania są wysokie ceny powierzchni. Nieraz warto zorientować się, gdzie są planowane najbliższe inwestycje drogowe, ponieważ w perspektywie kilku lat uzyska się dogodne połączenie, a wartość naszej nieruchomości znacznie pójdzie w górę.


Zanim wybierzesz projekt


Przed wyborem projektu trzeba określić budżet przeznaczony na budowę, parametry działki, wytyczne urzędowe dla danego terenu oraz nasze wymagania względem wymarzonego domu. Komfortowy dom wcale nie musi być olbrzymi, powinien być dopasowany do naszej sytuacji. Warto uwzględnić też plany w najbliższej perspektywie, a nawet to, co jakie mamy hobby. Czym się zajmujemy, ile i w jakim wieku mamy dzieci, czy planujemy kolejne, czy może jesteśmy już na emeryturze lub żyjemy w rodzinie wielopokoleniowej - to podstawowe pytania, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć.


Niezbędne minimum


W nowoczesnym domu powinna znaleźć się przestrzeń wspólna dla wszystkich domowników, miejsce spotkań, wspólnych posiłków oraz rozrywki. Powinien przy tym zapewniać również minimum prywatności w postaci osobnych pokojów dla dzieci czy seniorów oraz wygodnej sypialni dla rodziców, najlepiej z obszerną garderobą. Nie można pominąć gabinetu do pracy lub pomieszczenia do majsterkowania czy realizacji innego rodzaju hobby. Komfort życia codziennego to także wystarczająca liczba toalet i łazienek. Do tego garaż i pomieszczenie gospodarcze, które może również realizować funkcję kotłowni. Wspaniałym dopełnieniem byłby obszerny taras jako miejsce biesiadowania czy odpoczynku na świeżym powietrzu, gdy pozwala na to pogoda.


Róża wiatrów - dom na miarę


Opisane wymagania w wielu przypadków spełni dom jednorodzinny o nazwie projektowej Róża Wiatrów (jego projekt można znaleźć pod linkiem https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-roza-wiatrow-cg95/)

Zaletami projektu są między innymi możliwość wykorzystania go na wąskiej działce (minimalna szerokość działki to 18,1 m) oraz prosty dwuspadowy dach, co wraz z brakiem podpiwniczenia zmniejsza koszty budowy w porównaniu z innymi konstrukcjami. Projekt nadaje się również do personalizacji i dostosowania do własnych potrzeb, ponieważ dostępny jest w lustrzanym odbiciu, a technologię realizacji (pierwotnie zaplanowane wykonanie z betonu komórkowego) łatwo można zmienić w ramach indywidualnej adaptacji. Wprowadzanie zmian w projekcie, tak by nowy dom spełniał nasze oczekiwania, nie wymaga szczególnych zabiegów, ponieważ wraz z nim otrzymujemy odautorską zgodę na zmiany. Dzięki temu bez trudu zmienisz chociażby usytuowanie ścian działowych, wielkość otworów drzwiowych i okiennych czy przeznaczenie pomieszczeń.


Róża Wiatrów to projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem, gabinetem do pracy, kuchnią z salonem oraz 3 sypialniami, gdzie z całą pewnością komfortowo będzie się czuła czteroosobowa rodzina. Szczególnej atmosfery przytulności dodaje kominek. Obszerne okna zapewniają dobre doświetlenie wnętrza, taras zaś umożliwia chwilę odpoczynku i przyjemne spotkania na świeżym powietrzu.


Wszystko to sprawia, że projekt ten warto rozważyć do budowy swojego wymarzonego domu.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663