tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Podbitka na ganku i szafa w sypialni

gorbag 2015-08-09

Ha! Dawno nic nie pisałem, ale to nie znaczy, że nic się już nie dzieje.
Poniżej kiepskie zdjęcie podbitki na ganku. Przód poprowadziłem w płaszczyźnie wiązarów, a tył zabudowałem skrzynią, bo nie bardzo było jak wyciągnąć inne płaszczyzny. Docelowo chciałbym to jakoś udekorować w stylu wiejskich koronek. Przyjdzie i na to czas, przy okazji zasłoni się płytki kolczaste.
podbitka na ganku
Zrobiliśmy szafę do sypialni. Miejsca niewiele, a nie znalazłem nigdzie średnio szerokiej szafy głębokiej na 40cm z przesuwnymi drzwiami. Przesuwne drzwi są głównie w 60-tkach. Wyszło coś takiego:
szafa z desek podłogowych

Ściany boczne, dół i góra są z kilku desek podłogowych, połączonych poprzecznie deskami podłogowymi. W środku gotowe półki na 120cm, do tego drzwi lamelkowe, szyny, ozdobna klameczka i plecy z płyty pilśniowej. Docelowo planuję dorobić na górze jakieś zwieńczenie z zawijasami, bo zbyt dekoracyjnie nie jest. Całość pomalowana transparentną bielą, pasuje do łóżka.

Z innych tematów - po długotrwałych upałach do 36 stopni w cieniu w domu dochodzimy nawet do 29 stopni. Wieczorem wietrzenie trochę zbija temperaturę. Na okno zachodnie oprócz jakieś tam rolety daliśmy na zewnątrz żagiel przeciwsłoneczny. Coś taje, ale nie na takie warunki. W sierpniu okap wycina już nie całe słoneczko i przez kilka godzin wpada na głębokość 50cm na podłogę salonu przez okno tarasowe. W części okien nie mamy żadnych zasłon, tyle co okap odetnie. Komfortowo nie jest, może na przyszły sezon jakaś klimatyzacja split zamiast kozy? Klimatyzację chyba najlepiej kupować jesienią, a kozę wiosną? Jak poprawi się sytuacja finansowa (liczymy że już niedługo) trzeba będzie kupić jakieś zasłony, rolety itp.

Zużycie gazu doszło do 1127m3. Nie chce mi się analizować rozliczeń, tym bardziej, że byliśmy na urlopie i pomiary zaburzone. Za 2,5 miesiąca rozliczenie roczne na pewno się pojawi. Od listopada poszło nam jakieś 750m3, czyli około 1875 zł na CO+CWU.Komentarze

Ładna szafa Wam wyszła, gratuluję! :)
Można pod nią wsunąć 2 kosze wiklinowe w białym kolorze i już trochę inaczej będzie albo dorobić kolejne mebelki z lamelkowymi drzwiczkami, np. szafki nocne.

PS> Dawno mnie w Twoim dzienniku nie było, a tu takie zmiany ;)
Pozdrawiam!
mother_nature 2015-09-14 o 14:52
Hmm... pit? Podpisałam się mother_nature ;) mother_nature 2015-09-14 o 14:53
@mother_nature: Poprawione. Najlepiej jest podać jakiś adres email przy tworzeniu pierwszego komentarza i zaklepać sobie nick'a, bo system w zasadzie po tym adresie stara się przypasować kogoś kto już komentował. Jak dwie osoby nie podadzą adresu to jest problem:). s0kol 2015-09-14 o 17:53
@mother_nature: W planach są kosze, może nawet ze 3-4 mniejsze niż dwa większe. W dzienniku właśnie się za wiele nie dzieje, bo strasznie jestem zapracowany. Zaraz wrzucam nowości. gorbag 2015-09-19 o 21:48