🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Ocieplenie stropu - rozważania

Blog dom tani w budowie

data publikacji
09.06.2013

Czas by się zdecydować czym ocieplić strop. Jak mam robić sznurkowanie, to lepiej teraz, przez rozpięciem rusztu z metalowych profili. Sznurkowanie potrzebne, jeśli między wiązarami będzie wełna. Jak wełna będzie na górze, w niższej warstwie też, z tym że ułożenie wełny od dołu nie jest zbyt przyjemne.

Na dziś myślę o wysypaniu wełny z granulatu na to co poniżej wiązarów (będzie tam około 15-25cm izolacji). Wsypanie od góry, przez sznurkowanie. Między wiązarami druga warstwa przyzwoitej wełny.

Jak wypada porównanie:
- izolacje celulozowe wdmuchiwane - droższe o około 2000zł na całym stropie. Miłe i ekologiczne. Z montażem, czyli bez roboty, ale nie można odliczyć VATu od materiału. Obciążają konstrukcję podwieszanego sufitu całą grubością warstwy.
- dwie warstwy wełny - tańsze niż celuloza. Jedna na sznurkowaniu, czyli obciążenie dla konstrukcji sufitu tylko częściowe. Można odliczyć VAT. Robota własna, kłopotliwa, szczególnie w części pod wiązarami. Jeśli góra na sznurkowaniu, to dolna warstwa wełny układana od dołu. Niechętnie.
- dwie warstwy wełny, przy czym dolna jako rozsypany ręcznie granulat. Dolna warstwa wypełniona w łatwy sposób, przez wsypanie od góry, przez sznurki. Bez wycinanek i precyzyjnego upychania (tym bardziej, że będą tam rury wentylacji mechanicznej). Ułożenie drugiej warstwy na sznurkach od góry będzie proste. Ciężar górnej warstwy nie obciąża konstrukcji sufitu, a lepsze parametry wyrównanają wszystkie niedoskonałości. Można odliczyć VAT. Nie ma problemu z różnymi grubościami w różnych pomieszczeniach. Koszt wełny w granulacie niższy niż w rolkach. Wady? Nieprzyjemna aplikacja. Liczę się z tym, że wełna w granulacie nie jest zbyt miła w rozsypywaniu. Z drugiej strony cały system i tak pewnie będzie milej układać niż w skosach czy w suficie od dołu.

Asolt proponował styropian, ale nie mam przekonania. Na plus jest proste i przyjemne układanie i mały ciężar. Obawiam się jednak współpracy styropianu z drewnem i palności. Cena też bez rewelacji.

Wszelkie uwagi mile widziane. Wrzuciłem pytanie na FM, zobaczymy co powiedzą mądre głowy.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663