tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Ocieplenie od wtorku

gorbag 2013-09-21

Od wtorku ma ruszać ekipa ociepleniowa. Do tego czasu mam sobie zagruntować dom, jeśli chcę. Wykonawca twierdzi, że i bez tego klej mocno trzyma, ale oczywiście z zagruntowaniem będzie lepiej. Kupiłem Ceresit CT17 i może jeszcze dziś podziałam.

Elektryka
Zamontowałem w domu pierwsze gniazdko i już nie muszę ciągnąć przedłużacza z szopy. Może będę montował stopniowo po parę sztuk, a może wezwę jednak elektryków. Zobaczymy. Nie wszystko wiem, a nie wiem czy do wszystkiego dojdę. Jeszcze nie wybraliśmy pstryczków - na szybko wziąłem taniego Simona. Na gniazdka w sypialniach akurat.

Wieczorne uzupełnienie:
Zagruntowałem 3/4 domu zanim zrobiło się ciemno. Działałem spryskiwaczem, takim małym do kwiatków, z ciągłym pompowaniem... Dobre na mięśnie przedramion :)
Powiesiłem pierwszą żarówkę i pstryczek do niej - w spiżarni, bo tam zlew i najczęściej potrzeba - daleko i nie chce mi się ciągnąć lamp na kablach.

Zrobiłem ruszt pod geberita w małej łazience. Praca była mocno utrudniona, bo wkrętarka okazała się za długa na tej odległości i był problem z wierceniem i wkręcaniem. Ale jakoś dało radę.zabudowa geberita


A i jeszcze ciekawostka na koniec. Już trzecia osoba z okolicy pytała czy zamierzam grzać gazem, z komentarzem że to bardzo drogo wychodzi. Nie będę się wymądrzał, bo jeszcze nie mieszkamy, ale liczę, że bardzo drogo to jednak nie będzie.

Komentarze

Z tym gazem to u mnie jest tak samo. Na gaz zdecydowałem się dzięki forum, zobaczymy czy mieli rację. Ja wyjdzie drogo mimo instalacji rekuperatora i solidengo ocieplenia to nie napiszę na forum już ani razu;) mest 2013-09-23 o 09:37