🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Nowoczesny dom jednorodzinny

Blog dom tani w budowie

data publikacji
14.01.2020


Czym cechuje się nowoczesny dom jednorodzinny?


Przeglądając dostępne projekty domów, warto rozpatrywać je pod kątem potrzeb wszystkich użytkowników oraz brać pod uwagę obiektywne czynniki, jak ustawność i praktyczność rozwiązań. Jeszcze przed zakupem wymarzonego mieszkania dobrze zdecydować się na sposób ogrzewania domu ‒ często bowiem pomieszczenie kotłowni musi pomieścić takie sprzęty, jak piec lub bojler. Ignorując ten wymóg, w łatwy sposób można wybrać kotłownię zbyt małą do swoich celów albo niepotrzebnie dużą.

 

Funkcjonalność i wygoda


Nowy dom opłaca się wybierać, uwzględniając funkcjonalność rozwiązań. Parter projektu KA16 wyposażono we wszelkie konieczne pomieszczenia ‒ ustawny salon połączony z jadalnią, otwartą kuchnię z miejscem na wstawienie wygodnego blatu oraz WC w pobliżu wiatrołapu. Dodatkowo pod schodami prowadzącymi na wyższą kondygnację zlokalizowano zamykany schowek, ułatwiający utrzymanie mieszkania w porządku. Szerokie okna wychodzące na trzy strony świata zapewnią korzystne doświetlenie strefy dziennej.


Dzięki subtelnemu wygrodzeniu ciągu komunikacyjnego, osoba zmierzająca na poddasze nie będzie przeszkadzać domownikom wypoczywającym w salonie, jednak pozostanie ona w zasięgu kontroli wzroku. Na wyższej kondygnacji umieszczono trzy przestronne sypialnie, zapewniające komfort użytkowania czteroosobowej rodzinie. W każdym pokoju mieszkalnym zaprojektowano okna i świetliki, umożliwiające optymalny dostęp słońca oraz przewietrzanie wnętrza. Praktyczny pomysł stanowi wprowadzenie oddzielnej dużej garderoby, w której bez problemu zmieszczą się ubrania na wszystkie pory roku oraz wyjątkowo przestronnej łazienki. Dodatkowo w projekcie zapewniono garaż jednostanowiskowy z wygodnym dojściem przez wiatrołap oraz przejściem do kotłowni. Zasadnicze wydzielenie strefy technicznej od pomieszczeń używanych na co dzień sprawia, że domowników nie niepokoją żadne hałasy.

 

Dom parterowy ‒ komfort komunikacji dla każdego


Jeżeli z różnych przyczyn użytkownicy wolą ograniczyć komunikację schodami, dostępnych jest wiele domów parterowych, gdzie wszystkie pomieszczenia użytkowe znajdują się na jednym poziomie. W projekcie KA26 zaproponowano dużą, jednoprzestrzenną strefę dzienną, która dzięki swemu kształtowi cechuje się czytelnością i ustawnością.


Domownicy dysponują trzema sypialniami, w tym jedną dwuosobową, dostrzegalnie oddzielonymi od pozostałej części domu, aby zapewnić maksimum prywatności. Za pomocą szaf wstawionych we wnękach możliwe jest racjonalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Ergonomia nie stanowi jedynej zalety projektu, jego cechą charakterystyczną jest klimatyczny, częściowo zacieniony taras na tyłach budynku oraz przyciągający oko wielospadowy dach. Pomimo niewielkiej powierzchni, w domu uwzględniono najpotrzebniejsze funkcje, łącznie ze stanowiskiem postojowym dla samochodu.

 

Dom kompaktowy i praktyczny


Rodziny mniej liczne może zainteresować projekt KA18 z dwiema sypialniami o powierzchni każdej z nich równej 13 m2. Model ten wyposażono w takie niezbędne pomieszczenia jak wiatrołap, łazienka czy kotłownia. Do wygodnie sąsiadującej z jadalnią otwartej kuchni przylega zamykana spiżarnia, której obecność ułatwi gromadzenie zapasów i przetworów bez wprowadzania zbędnego bałaganu. Pomimo stosunkowo niewielkiego metrażu, dom ma zapewniony własny garaż oraz w połowie zadaszony taras. Aranżacja strefy dziennej w niczym nie ustępuje większym założeniom, oferując przyjazną i odpowiednio oświetloną promieniami słonecznymi przestrzeń. Serce domu stanowi kominek usytuowany pośrodku strefy dziennej, widoczny zarówno dla osoby przygotowującej posiłek w kuchni, jak i wypoczywającej na kanapie w salonie.

 

Rozwiązania dostosowane do potrzeb


Poszukując domu z trzema sypialniami, warto przyjrzeć się modelowi KA17, który wyposażono w szczególnie wygodny i przestronny pokój dwuosobowy. Zaproponowany w projekcie układ pomieszczeń sprzyja zachowaniu prywatności domowników, oferując im interesujące udogodnienia w postaci osobnej garderoby, łazienki oraz WC. Dzięki nieco większej powierzchni wiatrołapu z powodzeniem zmieszczą się w nim szafa lub ława, która pozwoli usiąść podczas zmiany obuwia. Istotnym elementem obiektu jest garaż dwustanowiskowy z bezpośrednimi przejściami do wnętrza domu oraz do kotłowni. Budynek przykryto wielospadowym, wspólnym dla całego założenia dachem z możliwością wyboru technologii pokrycia między blachodachówką, dachówką i gontem. Na elewacjach użyto spójnych kolorystycznie materiałów w postaci tynku i okładziny drewnianej.

 

Miejsce ma znaczenie


Nie sposób zignorować fakt, jak szczególne znaczenie ma nie tylko usytuowanie pomieszczeń względem siebie, ale także ich liczba oraz powierzchnia. W wielu projektach uwzględniono również bardziej sprecyzowane potrzeby, takie jak wydzielona garderoba czy spiżarnia. Nawet potencjalnie mniejsze domy po analizie rzutu mogą okazać się dobrze przemyślane i komfortowe dla całej rodziny, przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy oraz zabudowanej powierzchni na działce.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663