🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Nowoczesne domy parterowe

Blog dom tani w budowie

data publikacji
08.10.2020


Postęp technologiczny zmienia nasze życie w każdej dziedzinie. Widocznym śladem tych przemian są projekty nowoczesnych domów. Nowoczesne domy parterowe to nie tylko nowoczesny, niekiedy futurystyczny wygląd, zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych i elektronicznych systemów inteligentnego domu. Mieszkać nowocześnie to znaczy mieszkać wygodnie i w równowadze z naturą.


Główne cechy nowoczesnych domów


W projektach nowoczesnych domów parterowych można zauważyć pewne wspólne cechy. Charakteryzuje je prostota bryły budynku i minimalizm w stosowaniu dekoracji i ozdobnych detali. Zazwyczaj pozbawione są osi symetrii zarówno w rzucie poziomym jak też w wyglądzie elewacji. Nowoczesny dom z każdej strony wygląda inaczej i z każdej strony jest interesujący.


W wielu projektach można dostrzec nawiązania do tradycyjnego budownictwa z dwuspadowymi dachami, kolumnowymi portykami naśladującymi styl szlacheckiego domku i innymi elementami, które zostały uproszczone i połączone w zaskakujący niekiedy sposób. Jest to raczej zabawa tradycją niż naśladownictwo. Liczne i duże przeszklenia rozświetlają pomieszczenia naturalnym światłem słonecznym i otwierają wnętrza domu na otaczający ogród.


Zalety domu nowoczesnego


Parterowy nowoczesny dom przybliża jego mieszkańców do przyrody w otaczającym dom ogrodzie i do widocznego za dużymi oknami krajobrazu. Widok szerokich przestrzeni działa na człowieka kojąco i inspirująco. Brak klatki schodowej i rozmieszczenie pomieszczeń na jednym poziomie ułatwia integrację członków rodziny. Parterowy dom jest bardziej przyjazny dla osób starszych, małych dzieci i osób, które mają problemy z poruszaniem się i dlatego jest to dobre rozwiązanie dla rodziny wielopokoleniowej.


Prostota bryły budynku pozwala lepiej zaaranżować przestrzeń oraz skutecznie uchronić dom przed utratą ciepła. Domy parterowe łatwiej mogą spełnić warunki domu energooszczędnego. Prosty kształt zabudowy zapewnia również oszczędności przy budowie dachu, który z konieczności musi mieć dużą powierzchnię. Nowoczesne parterowe domy często są przykryte żelbetowym stropodachem, a nawet zielonym dachem, który wtapia budynek w przyrodę.


Wady nowoczesnego domu


Niektóre awangardowe projekty nowoczesnych domów parterowych mogą się wiązać z dużymi wydatkami w trakcie realizacji projektu. Problemem może być skomplikowany kształt dachu, oznacza to bowiem wysoki koszt wykonania więźby dachowej oraz ryzyko licznych mostków termicznych, przez które dom może tracić ciepło. Nietypowy kształt i rozmiar okien oznacza konieczność wykonania ich na zamówienie.


Duże przeszklone powierzchnie wymagają szyb o wyjątkowo dużej wytrzymałości i niskim wskaźniku przenikalności termicznej, które są znacznie droższe. Duża ilość światła słonecznego może nadmiernie nagrzewać wnętrza nawet zimą. Niektórzy mogą czuć dyskomfort związany z brakiem prywatności i świadomością bycia obserwowanym przez sąsiadów lub przechodniów. Koncentracja życia domowników na jednej kondygnacji może przeszkadzać tym, którzy cenią sobie ciszę i spokój.


Jaki projekt wybrać?


Projekt domu powinien być dopasowany do kształtu, wielkości i lokalizacji działki. W celu zapewnienia oszczędności energii przeszklone powierzchnie ścian powinny być skierowane na południe, w stronę słońca. Nowoczesny parterowy dom znakomicie sprawdzi się na dużej działce w otoczeniu rozległego ogrodu. Właścicieli małych i wąskich działek ogranicza dostępna powierzchnia zabudowy.


Istotą nowoczesnego domu jest to, że powinien on zapewniać wygodę jego użytkownikom. Warto swój wybór skonsultować z autorem projektu, który na podstawie potrzeb i oczekiwań przyszłych właścicieli zmodyfikuje projekt tak, żeby lepiej odpowiadał ich stylowi życia. Nowoczesny dom daje dużą swobodę w kształtowaniu jego wyglądu i pozwala wyrazić indywidualność jego mieszkańców.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663