🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Nowoczesne domy

Blog dom tani w budowie

data publikacji
15.04.2020


Co kryje się pod pojęciem projektu nowoczesnego domu? Z pewnością są to projekty, który wykorzystują najnowsze rozwiązania, trendy i nierzadko także dość nietypowe konstrukcje. Nie oznacza to jednak całkowitego odejścia od tradycyjnej formy domu. Projekty domów ukazujących nowoczesne podejście do designu z zachowaniem standardowych elementów takich budowli, przeżywają obecnie prawdziwy szczyt popularności. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.


Domy nowoczesne - czyli jakie?


Projekty domów nowoczesnych charakteryzuje dość prosta forma, która idzie w parze z futurystycznym myśleniem o kształtowaniu konstrukcji, bryły oraz wzajemnych relacjach, jakie występują między wszystkimi elementami budynku. Nie bez znaczenia jest tu także świeże spojrzenie na funkcje poszczególnych składników budowli oraz jej otoczenia.


Oznacza to, że projekty domów nowoczesnych wyróżnia wysoka funkcjonalność oraz bardziej otwarte wnętrza, które przyjazne są użytkownikom i zapewniają doskonałe połączenie z tarasem lub ogrodem. Projekty mogą zarówno przybierać bardzo modernistyczne kształty, jak i przyjmować dość proste np. prostokątne formy i zwartą bryłę. Najbardziej charakterystyczna jest tu najczęściej ogólna prostota wykończenia - z wykorzystaniem nowoczesnych, nierzadko także naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień.


Funkcjonalne rozwiązania


Nowoczesna forma domów często idzie w parze także z nowoczesnymi rozwiązaniami, które znacznie przekładają się na komfort użytkowania. Idealnym przykładem mogą być np. duże, nierzadko panoramiczne okna, zapewniające dużą dawkę naturalnego, dziennego światła i nadające pomieszczeniom przestronności. Inny przykład to projekty domów nowoczesnych o płaskich dachach, które często adaptowane są jako taras. Co więcej nowoczesne budownictwo znacznie modyfikuje także podział domowej przestrzeni. Sprawia to, że przy sypialniach znaleźć można garderoby i prywatne łazienki. Z kolei przestronny salon połączony jest z kuchnią i jadalnią. Projekty domów nowoczesnych przewidują także takie pomieszczenia jak śpiżarnia, suszarnia, a nawet domowa siłownia czy sauna.


W trosce o środowisko naturalne


Projekty domów nowoczesnych tworzone są często z myślą o ekologii, w tym np. o oszczędzaniu energii. Proponowany jest między innymi montaż odnawialnych źródeł energii. Na standard energetyczny domu pozytywnie oddziałuje także forma budynku, charakteryzująca się uproszczoną bryłą. Energooszczędność projektów domów nowoczesnych determinuje również ograniczona ilość detali i załamań, poprzez minimalizację ryzyka powstawania w nich tzw. mostków termicznych. Wszystko to sprawia, że nowoczesne domu są zazwyczaj niezwykle ekonomiczne w późniejszej eksploatacji.


Bogata oferta projektów domów nowoczesnych


Oferta projektów domów w stylu nowoczesnym jest bardzo bogata i proponuje domy jednorodzinne, projekty w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Mogą to być zarówno domy parterowe, jak i piętrowe czy z użytkowym poddaszem, dach może być płaski lub dwu- lub wielospadowy. Warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, koszt budowy domów nowoczesnych jest zawsze zracjonalizowany.


Z kolei wnętrza nowoczesnych domów, bez względu na ich wygląd zewnętrzny mają zawsze konkretny cel. Cel ten opiera się na zapewnieniu jego mieszkańcom życia w otwartej, jasnej i przyjaznej dla wszystkich przestrzeni, która znacznie ułatwi planowanie praktycznej codzienności.

Warto zapoznać się z ofertą projektów domów nowoczesnych, aby jak najlepiej dopasować wymarzony dom do swoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663