Gwarancja najniższej ceny 🧡 Uzyskaj min. 10% rabatu na dom jednorodzinny do 22.05

Montaż wiązarów dachowych

Blog dom tani w budowie

data publikacji
10.10.2012

wiązary dachowe
To najmniejsze elementy na ganek.
wiązary dachowe
Dostawa wiązarów na samochodzie.
wiązary dachowe
Wjazd jest dość wąski. Przeładunek dźwigiem przez płot i kable na sąsiednie pole. Dalej noszenie ręczne. Na 4 osoby akurat.
wiązary dachowe
Po dwa skrajne wiązary dla każdego szczytu zostały połączone stężeniami. Po stronach zewnętrznych przykręcono wysuwy, takie skręcone wcześniej drabinki.wiązary dachowe
wiązary dachowe
Na strychu będzie całkiem sporo miejsca.
wiązary dachowe
wiązary dachowe

Dziś mogę powiedzieć, że pierwszy dzień coś robiłem na budowie. Wiązary trzeba było kawałek przenieść, a później poustawiać i poskręcać elementy. łatwiej we czterech niż we trzech. Rozładunek dźwigiem, bo długi samochód nie miał możliwości wjazdu, a wiązar nieporęczny. Nie wiem ile ostatecznie ważyły, ale na pewno nie wspomniane wcześniej 80kg, raczej w okolicach 250kg. Bardzo przydało się niezagospodarowane pole sąsiadów, na który łatwiej było rozładować wiązary, a później skręcić w sumie prawie pół dachu.

Najpierw cieśle skręcili drabinki, czyli wysuwy tworzące okap. Skrajne pary wiązarów zostały skręcone z poziomymi łącznikami z ukośnymi wzmocnieniami. Później przykręcono do nich elementy tworzące okap. Przed położeniem dachówki trzeba je podeprzeć ścianą szczytową, bo samo przykręcenie do wiązara nie wystarczy na to obciążenie. Tyle się udało na dziś. Jutro dźwig ma wrzucić wiązary na wieniec, a później fachowcy będą je sobie układać, poziomować, przykręcać, stężać itd. Kolumny będą tymczasowe z tego co było na działce, bo ostatecznie nie dojechały, podobnie jak drewno na ściany szczytowe.

Zajrzałem do pobliskiego tartaku. Cena za łaty i kontrłaty to jakieś 760zł netto za m3. Krawędziaki i szkielet na szczyty wyjdą trochę drożej. Do tego transport. Czas realizacji 3-5 dni.

Mam nadzieję, że jutro będzie ładna pogoda i uda się dokończyć montaż wiązarów. W piątek lub sobotę zamówię drewno. W przyszłym tygodniu dostawa dachówek. Z tego co się orientowałem wiązary mogą sobie trochę postać, niektórzy trzymają je nawet pół roku. Byle nie leżały na ziemi. Co zmoknie, to i wyschnie.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663