tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Montaż nóżek do wanny

gorbag 2014-03-13

Przykręciłem nóżki do wanny. Właściwie do wanny profile, a do profili wpiąłęm nóżki. O dziwo w paczce były dwa gwintowane pręty krótkie i dwa długie, zresztą pary wykonane z innych materiałów. Nijak mi to nie pasowało i dłuższe nóżki po prostu przyciąłem.

nóżki do wanny

Pociągnąłem w większości miejsc drugą warstwę folii w płynie, dodałem jeszcze 3mb taśm uszczelniających. Wannę wyniosłem do sypialni, właściwie można kłaść płytki!

nóżki do wanny

Komentarze

Witam - co do wanny - stoi stabilnie na tych nóżkach? U mnie fachura od łazienki dodatkowo dał pod wannę pustaki + pianka montażowa - bo na samych nóżkach podobno różnie to bywa, a przy takim dodatkowym zamocowaniu nic wanny na pewno nie ruszy. mirek 2014-03-14 o 11:44
Racja. Samym nóżkom bym nie zaufał. Do wypoziomowania jak najbardziej, chociaż też mnie zaskoczyło bo nóżki nie są w rogach, ale po skosach i poziomować trochę trudniej.

Pod wannę planowałem dokładnie tak jak Twój fachowiec. Położyć bloczek albo i dwa, i dopiankować różnicę. Oprócz tego do wanny są jeszcze cztery zaczepy do mocowania krawędzi do ściany.

Zalecają też (ale nie ma w zestawie, tylko na obrazku) jakieś podparcie między jedną z nóżek, a miejscem do siedzenia.
gorbag 2014-03-14 o 12:09