tel.: 71 712 72 22
pn.-nd.: 09:00 - 20:00

Dom tani w budowie

blog budowlany

Materace

gorbag 2014-08-16

Przyjdzie czas i na łóżka, kiedyś. Ale materace muszą być. Znaleźliśmy w końcu sklep, w którym można było się położyć i pokręcić na kilkudziesięciu różnych materacach, które jeszcze sprzedawca (znajomy) nam poopisywał. Wersja na dziś to Estrella Lux 160x200cm siedmiostrefowy z M&K Koło dla rodziców i 90x200 Estrella (zwykła) dla dzieci. Wczoraj wycieczka do skansenu w Sanoku. Może nie dla konkretnej inspiracji, ale złapania klimatu.

Komentarze

Też byłam w tym skansenie w Sanoku i bardzo mi się tam podobało. Niestety, wtedy jeszcze nie oddali do użytku tego jakby rynku, ale te stare chaty bardzo przypadły mi do gustu, zwłaszcza szkoła :D A budynek w centrum Sanoka, ratusz chyba, wygląda jak z ciasta, skojarzył mi się z filmem o królu Maciusiu :)

Z materacami tez mieliśmy problem kiedyś, bo w większości sklepów mają takie pół metrowe wycinki z przekrojem wewnętrznym. No fajnie zobaczyć co jest w środku, ale ja chcę wiedzieć jak mi się na tym leży, zwłaszcza, że ja wybredna jestem w tej kwestii (znaczy wygodnisia jestem).

Pomyślcie o takim cienkim protektorze na materac. Bardzo ułatwia dbanie o materac, bo brudzi się ten protektor, a nie materac. Ja kupiłam w Jysku.
makowa_panienka 2014-08-16 o 11:51
Pokaż ukryte (1)
Miasteczko gotowe, nawet swojego Żyda mają (dwóch na zmiany). Jest też stosunkowo nowy dwór szlachecki, ale przeniesiony, a nie budowany od nowa. Co ciekawe bardzo podobne miasteczko zbudowano w skansenie w Nowym Sączu.

Oprócz Sanoka i Nowego Sącza polecamy: Kolbuszową, Tokarnię, Wdzydze, Opole i Lublin. Mniej nam się podobało w Białymstoku, gdzieś na Pomorzu. W Kudowej jakiś malutki. Fajny skansen na Słowacji, zaraz po drugiej strony Tatr, muzeum Orawskiej Dediny, albo coś w tym stylu. Takie zwyklejsze słowackie, gdzieś po drugiej stronie Kotliny Kłodzkiej i koło Mikulasza.

Można powiedzieć, że jesteśmy bywalcami skansenów :)
gorbag 2014-08-16 o 16:46
Stali bywalcy i koneserzy :) makowa_panienka 2014-08-16 o 20:01
Przypomniałam sobie, że u nas w Radomiu też jest skansen - Muzeum Wsi Radomskiej. Dużo imprez organizują. O ile dobrze kojarzę to na początku września będzie Święto Chleba.

http://www.muzeum-radom.pl/
makowa_panienka 2014-08-19 o 13:09
Rzeczywiście. Radomskiego skansenu nie znałem, może będzie kiedyś okazja odwiedzić na trasie. Przy okazji na stronie którą podałaś jest mapka skansenów w Polsce:
http://www.muzeum-radom.pl/muzea-skansenowskie

Wyszło mi że byłem jeszcze w dwóch miejscach, których nie uwzględniłem - zaliczyłem też Wąbierzyce i Bóbrkę. Ten skansen na Pomorzu który mnie nie zachwycił to Kluki.
gorbag 2014-08-19 o 14:54
No to jak już będziesz zwiedzał ten Radom, to koniecznie wpadnij do nas zobaczyć nasz Z8 :) makowa_panienka 2014-08-22 o 22:28