Twoje projekty domów pn-pt. 10-18:00 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 791 258 345 pn-pt. 8-15:00 Zadzwoń wybieramprojekt.pl 71 712 72 22 zaloguj się

Dom tani w budowie

blog budowlany

Makita UC4020A pilarka elektryczna

gorbag 2012-07-03

Makita UC4020A

Kupiłem dziś łańcuchową pilarkę elektryczną Makita UC4020A za 423 złote. Sklep internetowy z porównywarki, ale jak się okazało siedzibę miał kilkanaście km ode mnie, to podjechałem osobiście. Piła będzie mi potrzebna do wykarczowania kilkunastu drzewek z terenu budowy, w tym 3-4 całkiem sporych. Później potnę je na odpowiednie kawałki. Drzewka owocowe do wędzenia będą jak znalazł. Nie wiem czy jakoś szczególnie przyda się na budowie, ale później do cięcia opału jak najbardziej.

Jaka piła łańcuchowa elektryczna czy spalinowa?
Ostatecznie wybrałem elektryczną, bo nie przewiduję korzystania z piły poza działką. Do lasu po drewno się nie wybieram. Kabel ogranicza mobilność, a poza tym chyba same zalety. Piła elektryczna mniej hałasuje, nie kopci, ma mniejsze drgania, mniej się może zepsuć, nie trzeba uzupełniać paliwa itd.

Budowlaniec odwiedził wczoraj działkę, przyjechał sporym Harleyem. Dobrze mu tak. Jutro mamy podpisać umowę, prace zacząć gdzieś w połowie lipca i orientacyjnie w połowie września zalać wieniec. Do tego czasu muszę wykosić i wykarczować teren i zorganizować dojazd przez sąsiednią działkę, m.in. również kosząc łąkę, bo długie suche trawy podobno się zaplątują wokół osi i wciskają gdzie nie trzeba.

Komentarze

Piła łańcuchowa Makita UC4020A opinie.
Wyciąłem wczoraj 3 drzewka, to mam pierwsze opinie. Nigdy nie używałem piły łańcuchowe, ale lekkość cięcia zrobiła na mnie duże wrażenie. Idzie jak w masło. Problemem okazał się "rzadki prąd" na działce. Mam bezpiecznik 10A, który przy starcie piły często się wyłącza. W instrukcji jest coś o 14A. Okazało się, że korki na 16A, które miałem, nie pasują do tablicy. Zastanawiam się jeszcze czy może być to wina długiego kabla. Używałem dość cienkiego, jutro spróbuję z grubszym.
gorbag 2012-07-05 o 11:23
Wczoraj wyciąłem największą jabłoń. Z pocięciem na drobniejsze kawałki i transportem na koniec działki zeszło mi ze 3 godziny. Kolejne drzewka powinny iść szybciej. Piła Makita sprawiała się idealnie i ani razu nie wywaliła korków, mimo że kabel ostatecznie ten sam, z dodatkowym przedłużaczem. gorbag 2012-07-08 o 23:44