🔥 PROJEKT Z BUDOWĄ 🏠 OSZCZĘDASZ 10 000 ZŁ - RABAT NA INSTALACJE 🏠 UMOWA I ZWROT KOSZTÓW PROJEKTU" ⚡️

Limbo - projekt domu

Blog dom tani w budowie

data publikacji
09.06.2020


Dom dla całej rodziny - Limbo


Przy wyborze domu ważne jest, by nie ograniczać się w swoich potrzebach. Wybór projektu domu, zanim on sam powstanie, daje szerokie możliwości dokonania wyboru tak, żeby zadowolił każdego członka rodziny.


W tym wypadku projekt domu jednorodzinnego Limbo wydaje się być doskonałą opcją - szczególnie jeśli spojrzymy na walory estetyczne takie, jak modernistyczny styl pokrycia elewacji przy jednoczesnym klasycznym kształcie bryły domu i dwuspadowym dachu, pod którym skrywa się przestronne, posiadające aż trzy ustawne i praktyczne pokoje oraz dużą, nie mniej ustawną łazienkę z oknem.


W projekcie przewidziano miejsce na dwa samochody w garażu znajdującym się bezpośrednio przy głównym wejściu budynku. Salon i kuchnia dają masę otwartej przestrzeni i są wyraźnie zaznaczoną częścią wspólną - przeznaczoną do użytku dziennego. Na rysunkach technicznych omawianego projektu dostrzec można ład i porządek w rozmieszczeniu pomieszczeń, wszystko do siebie pasuje, jest wiele miejsca i próżno tu szukać przechodnich, niepraktycznych miejsc. Czego chcieć więcej?


Garaż zamiast piwnicy?


Projekt nie przewiduje podpiwniczenia budynku, za to wykorzystuje w naturalny sposób przyległy do domu garaż poprzez dwa wejścia - podstawowe w przedsionku domu, a także od strony kotłowni umieszczonej w taki sposób, iż z wnętrza nie wydaje się w ogóle obecna w projekcie.


Dzięki owym rozwiązaniom powierzchnia do składowania np. sprzętu wodnego, zimowego lub po prostu narzędzi, czy domowych przetworów znajduje się właśnie w garażu, a miejsca jest tu na aż dwa auta osobowe. Warto jednak zwrócić uwagę na brak piwnicy jeśli potrzebujemy miejsca na znacznie większe niż wymienione sprzęty.


Dom dla rodziny 2+2 i więcej


Świetne rozmieszczenie pomieszczeń w projekcie powoduje, że przewiduje on dwie łazienki, dzięki czemu idealnie nadaje się dla rodzin z większą ilością pociech, bez obaw o kolejki w celu porannej toalety - przecież nikt nie chce się spóźnić do swoich obowiązków! Dzięki dużej łazience na górze domu otrzymujemy możliwość wstawienia tam większej, narożnej wanny w celu odprężenia po całym tygodniu, za to na dole, dla oszczędności wody, na małej powierzchni idealnie nada się prysznic, wraz z resztą standardowego wyposażenia łazienek.


Prywatność i wspólna zabawa


Dzięki rozsądnemu ułożeniu pokojów na poddaszu, każdy ma zbliżoną powierzchnię i proporcje długości poszczególnych ścian, oprócz wiadomych korzyści z takiego rozwiązania, czyli kupienia podobnego typu wyposażenia sypialni, posiada ono jeszcze jedną zaletę - pokoje są równe, więc żaden z domowników nie będzie zawiedziony wyborem lokum. Największy oraz najmniejszy pokój posiadają wspólny balkon, za to ten trzeci jest położony najbliżej łazienki.


Dół budynku, natomiast wyraźnie zaznacza linię między strefą relaksacyjno - jadalnianą i tą bardziej roboczą. Po lewej od wejścia widać wspomniany już garaż, zaś dalej znajduje się pomieszczenie docelowo nazwane w projekcie gabinetem i przyległe do niego, także wymienione już łazienka i kotłownia. Po prawej z kolei mamy aneks kuchenny z jadalnią i częścią salonową z miejscem na dużą kanapę, kilka foteli i stolik kawowy. Kuchnia ma dostęp do oddzielnej spiżarni, co rozwiązuje problem przechowywania w trudno dostępnych, zwykle wysoko zawieszonych, szafkach licznych produktów spożywczych codziennego użytku.


Ponadto posiada duże okno wychodzące w kierunku drzwi wejściowych do domu, a sam kształt tego miejsca pozwala na utworzenie wygodnej wyspy z blatu kuchennego między kuchnią, a jadalnią. Dzięki temu optycznie oddziela ona robocze miejsce od pomieszczenia do wspólnego biesiadowania, które samo w sobie też posiada dużą przestrzeń. Specjalnie wychodzący poza obrys główny budynku segment pozwolił na użycie tam, równie dużego co w kuchni, okna. Do tej części domu prowadzi, jedno wspólne dla tych pomieszczeń, otwarte wejście, a całość jest doświetlana jeszcze jednym oknem w części relaksacyjnej.


Specyfikacje budowlane i parametry wielkościowe


Powierzchnia użytkowa budynku to około 162,5 metra kwadratowego. Minimalna zalecana działka budowlana, na której projekt mógłby powstać ma wymiary 22,65 m na 23,45 m, a wysokość konstrukcji według projektanta to 8,85 m.

Skontaktuj się z nami

Magdalena Zahuta

Magdalena Zahuta,
CEO wybieramprojekt.pl

Dane kontaktowe

Telefon:
Doradztwo i sprzedaż: 791 258 345
Biznes i Marketing: 600 160 765

Adres email:
kontakt@wybieramprojekt.pl
adaptacja@wybieramprojekt.pl

Godziny pracy:
pn.-sb.: 9:00 - 18:00

Wizyty stacjonarne umawiamy indywidualnie na konkretny termin, ul Traugutta

Dane firmy

Pełna nazwa:
MD PROJEKT & KONSULTING SP. ZO.O.

Siedziba firmy
Klasztorna 35, 52-234 Wrocław

Numery rejestrowe:
KRS: 0000878772,
REGON: 387947490,
NIP: 8992891755

Konta bankowe:
Santander: 
11 1090 2226 0000 0001 4747 8663